Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Новини » 3й шаховий турнір у Переяславі на честь земляка-фермера

3й шаховий турнір у Переяславі на честь земляка-фермера

3й шаховий турнір у Переяславі на честь земляка-фермера

Традиційно перед Днем Незалежності районна асоціація фермерів Переяславщини проводить шаховий турнір у пам’ять про земляка-правоборця, патріота, одного із засновників фермерського руху Переявлавщини - Віктора Сергійовича Авраменка (1938-2003).

Турнір відбувся вже втретє (торік через епідемію ковіду не проводився), і варто зазначити, що він користується значною популярністю у переяславських любителів древньої гри. Цього разу позмагатися прибуло 25 місцевих шахістів. Завдяки фермерам Володимиру Романенку, Віктору Шереметі, Миколі Арапіну, Петру Губарю та іншим було сформовано досить значний преміальний фонд турніру, що дозволило стимулювати його учасників буквально за кожне здобуте очко. Тож кожна перемога винагороджувалася 70 гривнями, і жоден без призових не залишився.

А перед тим, як шахові баталії розпочались, перший голова асоціації фермерів Переяславщини Анатолій Грукач нагадав учасникам турніру, яким був Віктор Сергійович: надзвичайно чесним, безстрашним, безкомпромісним і разом з тим людиною, яка чула інших і могла визнати свої помилки. Саме він добився розпаювання земель колишніх колгоспів у нашому районі. Побажав успішного виступу шахістам Віталій Авраменко, син Віктора Сергійовича, який успадкував і очолив створене ним фермерське господарство ім. Махна.

Турнір проведено за швейцарською системою у сім турів. Кожен гравець мав 10 хвилин на обдумування в партії. Переможцем очікувано став багаторазовий чемпіон міста Олександр Гордієнко (він же виконував обов’язки головного судді змагань) – 6 очок (5 перемог та дві нічиї). На другому місці – Анна Матвійчук-Гордієнко з 5.5 очка. По 5 очок здобули два юних учасники Максим Шеляга та Євген Онищенко, однак за додатковими показниками третє місце присуджено Максиму.

Свою перемогу на турнірі виборов і наймолодший учасник – шестирічний Андрій Матвійчук.

Всі учасники турніру висловлюють вдячність голові районної асоціації фермерів Василеві Скидану за організацію змагань та керівництву центру культури та мистецтв (колишній РБК) за надане приміщення.1