Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Останні новини
В Переяславі провели роботи з благоустрою території
23.03.2023

Садили кущі, прибрали парк Шевченка та впорядкували зелену зону вздовж вулиці Богдана Хмельницького


Мессі зганьбився в Лізі чемпіонів. За це йому дадуть "Золотий м'яч"?
10.03.2023


Послуги протезування зубів в Києві
24.02.2023


Мер Переяслава отримав відзнаку Верховної Ради «За заслуги перед українським народом»
04.02.2023

Голова Переяславської громади В’ячеслав Саулко повідомив на своїй сторінці у Facebook про отримання Грамоти Верховної Ради України та нагрудного знака «За заслуги перед народом України». Лист був підписаний головою парламенту рівно два місяці тому – 2 грудня 2022 року.


Головна » Новини » 25-та яхт-регата «Кубок Переяслава»

25-та яхт-регата «Кубок Переяслава»

25-та яхт-регата «Кубок Переяслава»

У перші вихідні серпня Переяслав-Хмельницький крейсерський яхт-клуб провів двадцять п’яті, ювілейні перегони на «Кубок Переяслава». Цього року участь у регаті взяло 36 яхт із Черкас, Києва, Переяслава та Українки. Організатори змагань відповідно до гоночних балів вітрильників (враховується довжина яхти, її ширина та площа вітрил) розділили їх на п’ять груп. Проте на нараді капітанів, яка завжди проводиться перед стартом регати, врахували побажання більшості й для трьох вітрильників створили додаткову групу.

Голова правління громадської організації «Переяслав-Хмельницький крейсерський яхт-клуб» Юрій Філоненко, 27 років, повідомив, що цього року змагання на «Кубок Переяслава» проводиться без спонсорів. Призи, радіоприймачі та автомагнітоли придбані за рахунок стартових внесків екіпажів та коштів яхт-клубу. Загалом призовий фонд регати склав 7 тисяч гривень.

Цьогоріч учасники перегонів стартували двічі. Через велику кількість водоростей в акваторії річкового порту організатори вирішили дати старт регаті на виході із затоки в Дніпро. Проте на пірсі зібралось близько сотні переяславців та гостей міста, аби подивитись на захоплююче видовище – старт вітрильників. Тож на нараді капітанів домовились, що о 13 годині відбудеться показовий старт для глядачів біля пірсу, потім яхти перейдуть на вихід із затоки й звідти вже стартують на дистанцію добових перегонів. Дистанція традиційна: від лінії старту яхти вирушають до насосної станції, роблять там коло і йдуть у напрямку Канева. Там неподалік шлюзу роблять розворот, і малогабаритні вітрильники прямують на фініш, а більші мають пройти до Трахтемирова, обігнути лівим бортом тринадцятий буй, і лише після цього прямувати до фінішної лінії, яка розміщується там же, де був даний офіційний старт.

Уже багато років на «Кубку Переяслава» точиться запекле єдиноборство екіпажів із міст Києва та Черкас – хто більше виграє перегонів. Цього року тріумфували кияни. Переможцями у своїх підгрупах стали два черкаські вітрильники «Юнона» та «Вікторія», три київські – «Олександра», «Гонта», «Леся» та яхта з Українки «Go fast». Серед переяславських яхт-учасниць третє місце у шостій групі здобув екіпаж вітрильника «Батура», капітан Сергій Ковальов.

Після церемонії нагородження екіпажі ділились враженнями від перегонів і підраховували, кому скільки довелось пірнати під вітрильник для того, аби зняти з кіля водорості. Як виявилось, аби вийти із затоки членам екіпажу довелося пірнути по 5-7 разів. Другою особливістю цьогорічної регати для декого виявилося те, що жоден із бакенів, які позначають фарватер Дніпра в нічний час не світився. Тож капітани вітрильників прокладали маршрут відповідно до показів GPS-навігатора. Учасники минулорічних перегонів пригадали, що й у попередніх перегонах бакени були вимкнені, тож для них це не було несподіванкою. На прощання черкаські екіпажі пообіцяли наступного року дати бій киянам і здобути перемогу.


Автор: Володимир Набок / Вісник Переяславщини

1