Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Головні небезпеки ЛОР-хвороб та як їх уникнути

Головні небезпеки ЛОР-хвороб та як їх уникнути

Головні небезпеки ЛОР-хвороб та як їх уникнути

Лор-захворювання - одні з найпоширеніших на планеті. Щорічно кількість випадків захворювань органів дихання збільшується на 5-7%. При цьому багато нерідко ігнорують симптоми, що з'явилися у них, намагаючись самостійно «задавити» нежить тривалим використанням судинозвужувальних, вилікувати горло застосуванням пастилок і т.д. Насправді таке лікування, якщо виконується не за правилами або підібрано неадекватно, може привести до важких ускладнень.

Найбільш розповсюджені ЛОР-захворювання

Як правило, захворювання носа, пазух, вух або глотки з гортанню починаються з вірусної інфекції ГРВІ, яка призводить до запалень носа і пазух. Потім через якийсь час може розвиватися бактеріальна інфекція у вигляді синуситу. Теж саме може стосуватися і захворювань глотки - фарингіти, наприклад, також можуть бути вірусними і бактеріальними. Відрізнити цей перехід може тільки фахівець.  Лікарі-професіонали мережі медичних центрів  «Родина» можуть ефективно лікувати пацієнтів з різними лор-захворюваннями, а досвідчений лор у Львові надати  консультації щодо профілактики таких захворювать.

Причин і видів виділень з носа може бути багато. Так, це може бути алергія, яка супроводжується водянистими виділеннями і чханням. Можуть бути виділення і гнійного характеру (зеленого або жовтого кольору), характерні для синуситів. Білясті виділення вкажуть на вазомоторний риніт.

При звичайному нежиті можна використовувати судинозвужувальні препарати протягом 5-7 днів, не довше. Але якщо це не допомагає і триває довше, потім змінюється характер виділень, слід піти до лікаря. В кабінеті у фахівця проводять огляд слизової оболонки носа або ендоскопічне дослідження, що дозволяє відповісти на багато питань і поставити точний діагноз. При необхідності, в ряді випадків для підтвердження діагнозу синуситу, виконуються додаткові дослідження: рентгенографія навколоносових пазух або комп'ютерна томографія (КТ).

Самолікування небезпечно

У пацієнтів нерідко відзначаються такі ситуації, коли вони тривалий час користуються судинозвужувальними краплями - нерідко роками і навіть десятиліттями. А всі ці краплі вони не безневинні - вони впливають на тиск, на серце, тому їх постійно використовувати не можна. Якщо у вас довгий час закладений ніс, звертайтеся до лікаря - можливо, проблема викликана, наприклад, викривленням носової перегородки.

Самолікування судинозвужувальними препаратами призводить до звикання. Варто розуміти, що застосовувати їх можна не більше тижня - це такий золотий стандарт.

Також не можна використовувати безконтрольно і антибіотики. В результаті утворюється стійкість мікроорганізмів до антибіотиків, і лікуватися стає все складніше.

Популярна сьогодні морська вода для промивання пазух носа теж не так проста. У деяких випадках вона може виявитися небезпечною. Наприклад, таке можливо у дітей. У них є анатомічна особливість - коротка і широка слухова труба. І буває багато випадків, коли через ніс в цю трубу заливається препарат в вухо. Внаслідок чого утворюється гнійний отит. Лити в ніс все підряд не варто, краще  звертайтися до лікаря.

Ускладнення

Якщо запустити свій стан і довго ходити із закладеним носом, температурою, кашлем, чханням і т.д., це може привести до сумних наслідків. Так як навколоносові пазухи і середнє вухо прилягають до оболонок мозку, запущені гнійні синусити і отити можуть ускладнюватися вторинним гнійним менінгітом, абсцесом мозку, від яких людина може загинути. Безпечність може закінчитися тяжкими ускладненнями, з якими пацієнт в несвідомому стані потрапляє в лікарню, де лікарі, виконуючи складні операції, використовуючи весь арсенал сучасних засобів, борються за порятунок його життя.1