Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Монолітно-каркасне багатоповерхове будівництво

Монолітно-каркасне багатоповерхове будівництво

монолітно-каркасний будинок

Монолітно-каркасні багатоповерхові будинки займають значний сектор сучасного житлового будівництва. Основа такого будинку - залізобетонний каркас, що складається з вертикальних і горизонтальних несучих елементів. Зазвичай каркас житлового багатоповерхового будинку представлений колонами і плитами перекриття. Деякі стіни (наприклад, ті що огороджують ліфтову шахту) також можуть бути елементами каркаса. Решта зовнішні стіни і внутрішні перегородки при цьому залишаються ненесучими і спираються на плити перекриття. Саме в таких нобудовах від забудовника «Ковальська» пропонується якісна нерухомість в Київі з використанням матеріалів власного виробництва.

Як зводиться монолітно-каркасний будинок?

Фундамент будинку конструктивно може бути будь-яким (свайним, плиточним, стрічковим). Найчастіше підземні конструкції також виконуються з монолітного залізобетону.

Після облаштування фундаменту проводиться монтаж опалубки для конструкцій першого поверху. Потім монтуються арматурні каркаси і заливається бетон. Як правило, процес зведення поверху організовується таким чином, щоб подача бетону велася безперервно.

Після того, як конструкції набирають необхідну міцність, опалубка знімається і встановлюється на наступний рівень, який зводиться за аналогічною схемою. Щоб забезпечити надійність технологічних швів, після заливки кожного з рівнів залишаються вертикальні випуски арматури в стінах і колонах.

Після того, як каркас багатоповерхової будівлі готовий, проводиться монтаж покрівлі, зовнішніх стін і внутрішніх перегородок, прокладка комунікацій та оздоблювальні роботи.

Слабкі і сильні сторони монолітно-каркасного будинку

Основний плюс монолітного каркаса - його міцність і твердість. Несучі елементи надійно пов'язані між собою, що дозволяє будинку без наслідків переживати сейсмічну активніст. Імовірність того, що в будівлі з'являться тріщини через вимивання або просідання ґрунту, також мінімальна - єдина конструкція рівномірно розподіляє навантаження, що виникають по сусідніх елементах. Ця особливість також дозволяє використовувати полегшені конструкції фундаменту.

Якість монолітних конструкцій дуже залежить від людського фактора. Якщо ви шукаєте квартири від забудовника, то це має бути будинок, будівництвом якого займалися тільки кваліфіковані бригади.

На етапі проектування в монолітно-каркасному будинку можна передбачити будь-яке планування, немає необхідності прив'язуватися до типових рішень. Тому монолітно-каркасні будинки оригінальні з точки зору архітектури, а квартири в них відрізняються просторістю і логічним плануванням.

Така технологія будівництва також надає широкі можливості для обробки фасаду. Наприклад, зовнішні стіни можуть бути виконані з облицювальної цегли або газоблоку, обшитого панелями вентильованого фасаду. Крім того, можна передбачити панорамне засклення балконів і житлових приміщень.

Квартири, розташовані в монолітно-каркасному будинку, мають ряд плюсів:

  1. Приступати до фінішної обробки можна відразу після покупки житла, так як монолітні конструкції дають мінімальну усадку.
  2. Квартира буде добре зберігати тепло взимку і захищати від літньої спеки, так як в конструкціях немає великих монтажних стиків.
  3. Так як в якості вертикальних несучих елементів будинку зазвичай виступають колони, у власника квартири не виникне складнощів з переплануванням - ненесучі перегородки можна переносити та прибрати зовсім.

Основний недолік монолітно-каркасних будинків полягає в трудомісткості технології будівництва, що позначається на вартості квадратного метра житла. Крім того, хоча технологія дозволяє зводити будинок в досить високому темпі, на терміни і вартість будівництва можуть вплинути погодні умови. Наприклад, до значного подорожчання кошторису призводить використання методів зимового бетонування, а без них неможливо звести якісні монолітні конструкції при низьких температурах.

В цілому ж, каркасно-монолітний будинок буде безпечно експлуатуватися на протязі багатьох десятків років, тому придбання житла в такому будинку в будь-якому випадку вважається вигідним вкладенням коштів.1