Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Культура » Фестивалі » «На горі трава зелена» - Свято Трійці

«На горі трава зелена» - Свято Трійці

Знову в оселях пряно пахне м’ята, чебрець, гав’яр та любисток, щедро встелених зеленню долівок. Саме так приходить в кожну домівку  щедре літнє свято – Зелена Неділя. І, мабуть, немає на Україні людини, яка б не любила цю пору.

Народні гуляння свята Зеленої Неділі, що вже стали традиційними і щороку збирають в Музеї народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини не тільки  переяславців, а й гостей з різних куточків України.

Свято Трійці завжди починається зі молебня, що проходить в церкві св.Георгія, перевезеній із с.Андруші. А потім витікає на Базарну площу, яка гостинно приймає всіх бажаючих.

Обрядові танці й співи біля віхи, веселі ігрища, майстер-класи з гончарства, ковальства, виготовлення ляльки-мотанки, ярмарок витворів декоративно-прикладного мистецтва та українського одягу і звичайно традиційна українська зеленсвятська випічка: маківники, голубки, жайворонки, макітри вареників з вишнею, сиром, капустою та маком здобрені сметаною та медами, а ще дитячі усмішки, щирі радісні обличчя, родинне тепло, мир та дружба.

Ніхто не може сказати напевно, коли саме зародилось свято і як формувались його символи, обрядові дійства. Але радує той факт, що сучасна молодь не стоїть осторонь популяризації української культури та  цікавиться життям і побутом своїх предків.