Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Київ – місто з дванадцятивіковою історією

Київ – місто з дванадцятивіковою історією

Київ – місто з дванадцятивіковою історією

Столиця України Київ має дуже давню історію. Його заснували понад 1200 років тому, а може й раніше, адже точна дата появи цього міста не встановлена досі. За 12 століть тут відбулося багато важливих історичних подій, які відображені в пам'ятках і архітектурних спорудах. Така велика кількість цікавих пам'яток, що відносяться до різних історичних періодів, приваблює до Києва туристів з багатьох країн світу. Та й громадяни самої України із задоволенням відвідують це дивовижне місто.

Основне навантаження з перевезення пасажирів приймає на себе залізна дорога, яка діє з 1870 року. Для багатьох поїздів станція Київ є кінцевою. Так розклад поїздів Київ – Одеса містить два щоденні склади. Але деякі поїзди проходять через місто, наприклад, поїзд далекого прямування Лисичанськ – Ужгород. У розклад станції входить багато фірмових поїздів з підвищеним комфортом. Це поїзд «Світязь», наступний до Ковеля, «Кобзар» – до Трускавця, «Львів» і «Дніпро» – до однойменних міст. Є також поїзд міжнародного сполучення Київ-Варшава. Місто приймає своїх гостей із задоволенням. Для них відкриті всі музеї, парки, цікаві історичні пам'ятки. А втомлених від екскурсій туристів чекають комфортні готелі та затишні ресторанчики.

У Києві дуже багато православних храмів та інших релігійних споруд, багато з яких дуже давні. Найдавніша з них і найбільш шанована святиня – Києво-Печерська лавра. Аналогів цьому монастирському комплексу в світі немає. Тут майже в первозданному вигляді збереглися храми 11-го століття. Це справжнє місто в місті, в якому знаходиться чоловічий монастир, 14 православних храмів і 7 музеїв. Але найцінніші реліквії знаходяться в печерах. Там спочивають мощі святих, серед яких є три мироточивих глави. Для відвідування відкрита лише невелика частина печер, які мають розгалужену підземну мережу.

Дуже цікава за своєю архітектурою Андріївська церква, будівництвом якої займався знаменитий Растреллі. Храм виконаний у вигляді хреста і центральним великим куполом і чотирма маленькими по кутах. Фасад має яскраву розмальовку, що підсилює його мальовничість, позбавлену релігійного аскетизму.

А символом свого міста кияни вважають Золоті Ворота, які є пам'ятником оборонного зодчества Стародавньої Русі. Золоті Ворота звели ще при Ярославі Мудрому приблизно в 11-му – 12-му століттях і до нашого часу вони збереглися лише частково. Щоб зберегти цю реліквію для нащадків, ворота помістили всередину спеціального павільйону.1