Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Професія Java розробник

Професія Java розробник

У світі близько 10 млн. розробників на Java, і постійно потрібні нові фахівці. Це пов'язано з популярністю мови програмування, затребуваність в якій ще довго не знизиться.
Професія Java розробник

Більше 3 млрд. пристроїв працюють на софті, написаному на Джава, в тому числі мобільні пристрої на операційній системі Android.

Мова Java поширена в корпоративному середовищі. На ній пишуть різне програмне забезпечення, SAP-системи, хмарні проекти, використовують в області Big Data нарівні з мовою Python. Також Java програмісти створюють додатки в області AR/VR( віртуальної реальності), мобільні додатки для платформи Android, розробляють ігри і навіть ПО для безпілотного транспорту.

Область застосування Java надзвичайно широка, що дозволяє розробникам на цій мові бути затребуваними в багатьох сферах.

Щоб стати Java розробником, бажано мати технічну освіту. Якщо у вас його немає, але є бажання працювати в ІТ, розгляньте професію iOS-розробника або Python-програміста. Ці напрямки простіше освоїти новачкам.

Бажано знати англійську мову для читання документації.

Що повинен знати і вміти Java програміст?

Базові знання та навички для Java програміста:

  • Мова програмування (синтаксис, команди, бібліотеки, фреймворки).
  • Знання принципів ООП (об'єктно-орієнтоване програмування).
  • Знання методологій розробки та їх відмінностей (каскадна модель, гнучка розробка (Agile) та інші).
  • Бази даних (MySQL та інші), вміти складати SQL-запити.
  • Вміння працювати з системами контролю версій Git.

Решта знань і навичок залежать від сфери, де ви хочете працювати. Наприклад, для заняття веб-розробкою необхідно освоїти мову розмітки HTML, CSS, XML, Java Script, бажано знати PHP.

Як стати Java розробником?

1. Можна піти на курси, в тому числі з можливістю працевлаштування. вчитися можна онлайн. Є програми для новачків і програмістів з досвідом.

Просунутий курс https://lviv.itea.ua/courses-itea/java-dev/java-advanced/ підійде для тих, хто вже має досвід в Джава і хоче поглибити знання в сфері розробки програмного забезпечення.

Студентам допомагають з пошуком роботи або стажування.

2. Освоїти мову програмування з нуля самостійно, користуючись безкоштовними матеріалами на сайтах з навчання програмуванню, або переглядаючи курси на освітніх YouTube-каналах. Цей варіант підходить людям, які мають технічну або ІТ-освіту, яким просто потрібно вивчити синтаксис мови і розібратися в ньому.

Спочатку просто відтворюйте програми з прикладів. Потім пробуйте їх модифікувати, додавати нові функції. Поступово ви зможете писати свої програми, і таким чином наберетеся знань і досвіду.

3. Навчитися основам програмування на Java можна за книгами. Серед книг можна назвати наступні:

  1. Java. Ефективне програмування (автор: Джошуа Блох). Одна з кращих книг по цій темі.
  2. Java. Нове покоління розробки (автори: Бенджамін Еванс, Мартін Вербург)
  3. Програмування на Java (автори: Патрік Німейер, Деніел Леук)

Як знайти роботу?

Оскільки Java активно використовується в корпоративному середовищі, важливо зробити гарне резюме. Можна найняти консультанта, який допоможе його скласти.

Переглядайте актуальні пропозиції на сайтах вакансій для розробників. Оцінюйте рівень своїх знань і навичок і підтягуйте необхідні знання для отримання роботи.

Активно ходіть на співбесіди. Якщо вам відмовили, намагайтеся дізнатися, яких навичок вам не вистачило для отримання роботи і усунути прогалини в підготовці.

Якщо ви початківець-розробник, спробуйте влаштуватися на стажування, потрапити в стартап або невелику компанію. Як правило, маленьким фірмам і стартапам складно знаходити співробітників і вони охочіше беруть новачків без досвіду.

Працюйте над власними проектами, які можуть привернути увагу замовників або продемонструвати ваші здібності.1