Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Історія » Повінь в Переяславі в кінці 50-х ХХ століття

Повінь в Переяславі в кінці 50-х ХХ століття

Повінь у Переяславі. Кінець 1950-х ХХ ст.

1959р., 28 березня – виконавчий комітет райради депутатів трудящих (місто Переяслав, Київська область) ухвалив рішення «Про розподіл лісосічного фонду і поставку лісоматеріалів для потреб колгоспного будівництва, індивідуального житлового будівництва і ремонту жилих будинків в селах району на 1959 рік», яким зобов`язано колгоспи негайно розпочати заготівлю та вивезення лісу і закінчити роботи 1 жовтня. Голів колгоспів зобов`язано забезпечити виділення потрібної кількості робочої сили та транспортних засобів для виконання плану заготівлі та вивезення лісу; організувати облік лісоматеріалів; вихід дров від розробки лісосічного фонду реалізувати для потреб шкіл, лікарень, дитячих установ, цегельних заводів за рознарядкою планового відділу райвиконкому. Райспоживспілці доручили поставити у 1959 році для будівництва і ремонту житлових будинків колгоспників та іншого сільського населення 6,9 тис. м. куб. ділового лісу. Начальника автоколони зобов`язано надати на договірних умовах допомогу колгоспам у вивезенні лісу автомашинами.

1959р., 9 квітня – за рахунок передбаченого перевиконання міського бюджету за 1959 рік виконком Переяслав-Хмельницької міської ради вирішив придбати для міста телевізійний ретранслятор.

1959р., 24 квітня – ухвалено рішення райвиконкому «Про порядок планування і забудови населених пунктів району». Доповідав інженер по будівництву і контролю в колгоспах райсільгоспінспекції. До 1 травня 1959 року голови сільрад, голови колгоспів і директори радгоспів мали забезпечити складання семирічних планів житлового, культурно-побутового і господарського будівництва по кожному населеному пункту, колгоспу і радгоспу. Було схвалено ініціативу колгоспу «Жовтень», с. Студеники щодо перебудови села. Будівництво житлових будинків мало проводитися лише за типовими проектами. Правління райспоживспілки зобов`язали через торговельну мережу забезпечити продаж населенню типових проектів індивідуальних житлових будинків;

– райвиконком на своєму засіданні розглянув стан розвитку птахівництва в колгоспах «Більшовик» та ім. Кірова: «У колгоспі «Більшовик» із зобов`язання 1959 року одержати по 5 тис. штук яєць на 100 га і виростити по 17 цнт. м`яса птиці станом на 1 квітня одержано по 351 яйцю і по 8 штук на курку-несучку. Приміщення до прийомки молодняка з інкубаторної станції не підготовлені, допущена велика загибель молодняка птиці – із одержаних 5815 голів курчат загинуло 1275 голів, корма для птиці не готуються, недостатньо мінеральних і вітамінних зелених кормів, мало виводиться молодняка в колгоспі під насідками. В колгоспі ім. Кірова одержано станом на 1 квітня із зобов`язання на 100 га 4 тис. штук яєць лише 350 штук, до цього часу не розпочата контрактація молодняка птиці в робітників і службовців». Правління зазначених колгоспів зобов`язано заслухати питання про стан вирощування молодняка птиці і нанесені збитки покласти на винних. Головам усіх колгоспів району і зооветспеціалістам доведено завдання до 28 квітня повністю підготувати приміщення для прийомки молодняка, у приміщеннях зробити вентиляційну систему, побудувати вигульні дворики і літні табори, розгорнути контрактацію молодняка птиці серед колгоспників з дорощуванням її в колгоспах, організувати навчання пташниць на курсах з вирощування молодняка.

1959р., 18 травня – стаття «Точаться розмови у Переяслав-Хмельницькому, а літніх таборів для худоби не будують», вміщена в газеті «Київська правда» 21 квітня 1959 року, стала предметом розгляду на засіданні райвиконкому. Начальника сільгоспінспекції при райвиконкомі зобов`язали «проробити дану статтю на виробничій нараді з зоотехніками колгоспів і радгоспів, розробити по кожному колгоспу і радгоспу заходи щодо ремонту та будівництва літніх таборів, для допомоги колгоспам при переводі тварин в літні табори командирувати в колгоспи зооветспеціалістів сільгоспінспекції, райветлікарні, станції штучного осіменіння».

1959р., 5 червня – райвиконком затвердив план завезення палива для місцевого господарства району на 1959 р. в кількості 13100 тонн. Зав. райвно мав забезпечити до 1 вересня завіз палива на опалювальний період 1959/60 р.р. для шкіл та дитячих установ, заступник головного лікаря райлікарні – до 1 жовтня для медустанов, зав. міськкомунгоспом – до 1 жовтня для комунально-побутових потреб. Лісгосп організував розкорчовування пеньків, щомісячно подавав райплану відомості про кількість заготовлених пеньків та про наявну кількість хворосту і хмизу і відпускав їх за рознарядками райплану; до 20 липня потрібно було визначити площі розчисток сінокосів, рубок лози та збору валежника. Голів колгоспів попереджено, що вони несуть персональну відповідальність за постачання шкіл, медустанов, сільклубів, сільбібліотек та інших установ села дровами від розробок лісосічного фонду, виділеного для колгоспного будівництва.

Переяслав-Хмельницькій РТС відведено землю під склади пального та міндобрив за рахунок землекористування колгоспу «Жовтень» с. Студеники площею 3 га на ст. Переяславська. Взамін відведеної землі колгоспу компенсовано 5,5 га орної землі зі Студениківської філії Переяслав-Хмельницької РТС.


Автор: Олена Розовик, начальник архівного відділу райдержадміністрації

1