Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Трохи інформації про літій-іонну технологію

Трохи інформації про літій-іонну технологію

Принцип роботи li-ion елемента аналогічний нікель-кадмієвому, але замість оксидів нікелю як накопичувач енергії використовуються солі літію. Напруга одного осередку становить 3,6 В, завдяки чому для досягнення, наприклад, 12 або 18 В не потрібні громіздкі збірки.

Літій-іонні акумулятори зручніші у використанні, в порівнянні з іншими типами АКБ, адже їх можна заряджати у будь-який момент. Вони не мають ефекту пам'яті, тому повністю розряджати комірку перед зарядкою зовсім не потрібно.

Яким має бути акумулятор для електроінструменту?

 Для ефективної роботи автономного електричного обладнання повинна бути батарея, що відповідає наступним параметрам:

  • високий пусковий струм,
  • оптимальне співвідношення ємності, габаритів та ваги,
  • достатня потужність для довготривалої ефективної роботи інструменту.

 Літій-іонні акумулятори, що випускаються в даний час, відповідають цим вимогам. Вони працюють при температурі від -20°С до 50°С. Вони мають потужності, щоб перевершити навіть мережеві моделі інструментів.

Як використовувати та заряджати літій-іонний акумулятор?

 Акумулятор заряджають постійним струмом до напруги 4,2 на елемент і потім підтримують задану напругу, поки батарея не перестане приймати зарядний струм. Процес заряджання може тривати кілька годин і залежить від типу акумулятора. Дотримуйтесь інструкцій виробника та використовуйте фірмові зарядні пристрої. 

 При заряджанні АКБ не слід:

  • перевищувати зарядний струм,
  • перезаряджати акумулятор,
  • порушувати нормальний температурний діапазон 0-45 °C.

 Якщо акумулятор не використовується тривалий час, його рівень заряду повинен бути приблизно 50%. При зберіганні АКБ за високої температури він швидше втрачає ємність.

Ремонт літій-іонних акумуляторних зборок

 Будь-які батарейні зборки мають обмежений ресурс, тобто через кілька сотень циклів перезарядки їх ефективність падає. Звичайно ж, зношену батарею можна замінити, проте коштує цей елемент досить дорого. У такому випадку рекомендуємо скористатися послугою "Відновлення акумулятора" за посиланням https://www.aks.ua/uk/remont/accumulyatory.html , Перепакована АКБ имеет має ті ж самі параметри, що і оригінальний продукт, тільки обходиться в рази дешевше.1