Переяславщина

сайт Переяслав-Хмельницького району

Головна

Переяслав-Хмельницький

Переяслав-Хмельницький - маленьке, але дуже красиве і цікаве місто України. Його недаремно називають містом музеїв - тут їх близько 30. Для України це абсолютний рекорд "на душу"  – один музей на тисячу мешканців. Найвідомішим є головний туристичний об’єкт міста - етнографічний музей народної архітектури та побуту (під відкритим небом), який входить в число найбільших музеїв України. У місті можна відчути дух старовини та історії, адже йому понад 1100 років! Втомившись від шуму і суєти великих міст, тут можна насоджуватись тишею вулиць і чистим повітрям містечка.

Переяслав-Хмельницький місто дивовижне: маленьке, дуже чисте, акуратне, можна навіть сказати - іграшкове. Може через велику кількість музеїв і старовинних будівель або через старовину цієї місцевості - в місті не відчуваєш, що зараз XXI століття. Тут жили і творили Шевченко, Сковорода, Шолом-Алейхем, Заболотний і багато інших великих українців.

У Переяслав-Хмельницькому ви зможете відвідати музей "Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини", де ви дізнаєтеся багато чого про історію, архітектуру і побут українців з давніх часів до XIX ст. і побачите цікаву колекцію вітряних млинів. Крім музеїв, які розповідають про історію та культуру міста і країни в цілому, є тут і дуже оригінальні експозиції.

Крім музеїв і виставок, у цьому красивому містечку, в літній час нагадує квітучий сад, ви знайдете залишки будівель X-XI ст., А також архітектурні пам'ятки, що датуються XVII в.: Церква Святого Михайла і Вознесенський монастир.

Дістатися до Переяслав-Хмельницького можна зі Київа на маршрутному таксі, яке відходить від станції метро «Чернігівська», шлях займе у вас близько півтори години.

Новини Переяславщини

Робоча нарада з питань організації роботи центру з надання адміністративних послуг
21.01.2015 | 10:54


Правоохоронці Переяславщини повернули загублену 2-річну дівчинку матері
18.01.2015 | 12:52

Працівники Державної служби охорони Переяслав-Хмельницького району знайшли і повернули матері її маленьку доньку. Дворічна дитина загубилося на одній з вулиць села Коржі, коли мати відволіклася на розмови по мобільному телефону.


У Переяславі пройшов Марш миру
18.01.2015 | 11:48

18 січня, в місті Переяславі (Київщина) відбулась мирна хода жителів міста. Вона стартувала з Борисо-Глібського майдану, пройшла центральною вулицею Богдана Хмельницького та завершилася на центральній площі міста.


Державі не повернули майже 10 га земель, що належать фірмам, пов'язаним з Клименко і Курченко
18.01.2015 | 00:28


всі новини

Мапа Переяслав-Хмельницького

Відео-подорож до Переяслав-Хмельницького