Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Імміграція до Канади через навчання

Імміграція до Канади через навчання

Імміграція через навчання - досить поширений і перевірений спосіб осісти в країні всерйоз і надовго. Шлях навчання, звичайно, не швидкий і не дешевий, зате надійний і розповсюджений. Здобуття міжнародно-визнаного диплома — саме собою є вагомим внеском у особистісний та професійний розвиток.
Open Work Permit Канада

Який шлях належить пройти

Вибрати вуз та зарахуватися

Це дуже відповідальний момент, тому що, зважаючи на подальші плани, слід пам'ятати, що оформлення відкритого дозволу на роботу (Post-Graduation Work Permit (PGWP)) після фіналу навчання, можливе лише на підставі диплома, отриманого від вузу з акредитацією DLI (designated learning institution). Ця акредитація надається навчальним закладам провінційними або територіальними органами. Якщо вуз є DLI – значить, він оцінений, перевірений та підходить для прийому та навчання іноземних студентів. Радимо перейти на сайт освітньої агенції "Карандаш", щоб зробити правильний вибір навчального закладу у Канаді.

Для вступу до коледжу чи університету Канади знадобиться зовсім невеликий пакет документів. Хороша новина полягає ще й у тому, що нервувати на вступних іспитах не доведеться: пакет документів для вступу в більшості випадків включає: сертифікат IELTS Academic/сертифікат про знання французької як підтвердження гідного знання мови та ряд перекладених документів про здобуту освіту та досвід роботи.

Вимоги ВНЗ варіюються залежно від провінції чи території знаходження навчального закладу.

До питання вибору: коледж чи університет?

Коледж передбачає прикладну освіту, яка застосовується  практично.  Багато життєвих, корисних навичок, які стануть у нагоді в подальшій роботі.

Вартість залежить від низки факторів:

  • локації коледжу (ціни в провінціях та територіях різняться);
  • спрямованості програми (наприклад, програми з бізнесу будуть дешевшими за інженерні);
  • тривалості програми.

Університети Канади пропонують академічні програми із поглибленим вивченням предмета. Тут серйозна наукова база, багато теорій. Після завершення можна претендувати на вищі та відповідальні посади, особливо після програм магістратури.

За вартістю: програми університетів зазвичай дорожчі за програми, представлені в коледжах. Вартість за рік навчання починається від CAD15 000. Знову ж таки, ціна програми безпосередньо залежить від локації університету, рівня та тривалості.

Переваги імміграції через навчання

  • Якщо порівнювати вартість навчання у Канаді з іншими популярними англомовними напрямками (США, Великобританія), то Канада пропонує нижчі ціни на дипломні програми. Економія становитиме до 50 відсотків і навіть більше. Ну а якість освіти та міжнародне застосування канадського диплома є загальновідомими фактами.
  • Вчитися у канадських вишах можна у будь-якому віці. Не варто бентежитися, якщо ви вже в поважному віці і студентські часи давно минули. У Канаді ніхто не коситиметься на 30-річного чи 40-річного студента, оскільки навчання у зрілому віці тут є нормою.
  • Важливим фактором є можливість офіційного підробітку під час навчання: 20 годин на тиждень у робочі дні та повний день у канікулярний час. Підробіток під час навчання є не лише додатковим доходом, але й дозволяє налагодити важливі зв'язки та обрости знайомствами, які після випуску допоможуть підшукати робоче місце у рази швидше.
  • Можливість не розлучатися із сім'єю. Партнери студентів мають право подати документи на Open Work Permit. Підшукувати роботу можна в будь-якій сфері в рамках розумного у роботодавців, що заслужили довіру. І це велика перевага, адже можливість працювати та підтримувати родину фінансово дуже важлива у період адаптації на новому місці. Діти іноземних студентів можуть відвідувати школу безкоштовно аж до High school.
  • Плюс із канадським дипломом набагато простіше підшукати роботу, та й досвід роботи, набутий під час навчання, також допоможе швидше соціалізуватися та стане великою перевагою при подальшому працевлаштуванні.
  • Ще треба звернути увагу на те, що Канада-країна іммігрантів, а значить тут безліч різних акцентів, які, часом, зовсім не просто зрозуміти. Під час навчання відкривається чудова можливість як підвищити рівень розмовної англійської/французької мови, так і розібратися з різноманітними акцентами, адже у процесі відбувається повне занурення в автентичне середовище. У підсумку, на етапі працевлаштування після отримання диплома вчорашній студент почувається досить впевнено в середовищі, а отже, продуктивно веде діалог.
  • Також, у більшості випадків, у випускників уже сформовано розуміння про канадський ринок праці, деталі складання резюме та позиціонування себе у професійних соціальних мережах.

Якщо підсумовувати інформацію вище, можна зробити висновок, що випускник канадського вузу повністю адаптований, екіпірований знаннями і навичками, озброєний правильно складеними документами і готовий рухатися далі до заповітного громадянства.1