Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Харчові добавки для відновлення суглобів та зв’язок

Харчові добавки для відновлення суглобів та зв’язок

Найголовнішими в руховій і фізичній активності людини є сполучні тканини, що забезпечують комфорт при рухах. До таких тканин відносяться хрящі, суглоби, зв'язки.
Харчові добавки для відновлення суглобів та зв’язок

Самі по собі вони є досить тендітною структурою (наприклад, меніск або плечовий суглоб), а їх загоєння, як правило, болісне і ніколи не буває повним: напевно, кожен чув фразу «старі травми дають про себе знати». Тому дуже важливо тренуватися таким чином, щоб не тільки зберегти їх здоров'я, але і по можливості зміцнити їх.

Чому виникають травми суглобів і зв'язок?

В основному, всі травми сполучної тканини виникають внаслідок:

  • Недостатньої розминки. Взявши велику вагу з недостатньо розігрітими м'язами, є великий ризик травмуватися.
  • Неправильної техніки виконання вправи. При неправильному виконанні все навантаження лягає не на м'язи, а на зв'язки і сухожилля, тим самим сприяючи появі травми.
  • Неправильного раціону харчування. Зв'язки і суглоби складаються з сполучної тканини, яка, в свою чергу, складається з колагену – білкових ниток, тому неправильне харчування сприяє його деградації.

Травма хряща або суглоба надовго змусить вас якщо не зовсім відкласти заняття спортом, то значно загальмувати свій прогрес. Тому головним способом підтримувати здоров'я ваших суглобів і зв'язок є своєчасна профілактика.

Спортивне харчування для суглобів і зв'язок

Очевидно, що при заняттях спортом атлети зобов'язані приділяти суглобам і зв'язкам достатню кількість уваги. Але найчастіше в гонитві за масою або силовими показниками спортсмени використовують методи швидкого підвищення ваг: в результаті м'язи, адаптовані до навантажень, зі своїм завданням справляються, вони ростуть, а ось наші зв'язки, не пристосовані природою до таких навантажень, часто травмуються.

У групі ризику знаходяться всі інші спортсмени, чиї рухи безпосередньо пов'язані з великим навантаженням на суглоби. Це не тільки силові види спорту (пауерліфтинг, атлетика, Бодібілдинг), але і біг, футбол, стрибки на скакалці, єдиноборства: представники цих видів спорту найбільш схильні до появи травм.

Профілактика травм суглобів і зв'язок має на увазі під собою ретельну розминку перед тренуваннями, а також вживання в їжу корисних для суглобів і зв'язок речовин і різних спеціальних комплексів спортивного харчування.

Звичайні повсякденні продукти в більшості своїй не містять стільки поживних речовин, скільки їх необхідно для проведення повноцінних інтенсивних тренувань.

У цьому випадку на допомогу приходять Суперфуди. Це продукти з підвищеним вмістом біологічно активних речовин, які швидко допомагають організму відновлюватися після важких тренувань. Одним з найпопулярніших суперфудів є спіруліна.

Вживаючи цю добавку перед тренуванням, спортсмен отримує заряд енергії і підвищує витривалість організму. До складу спіруліни входить гамма-лінолева кислота, яка стимулює роботу серця, судин, м'язів, інших органів на клітинному рівні.

Білки, також входять до складу суперфуду, необхідні для відновлення і зростання м'язової тканини. При цьому в складі спіруліни немає жиру, що дуже важливо для організму спортсмена.

Три головних речовини для здоров'я суглобів і зв'язок

Головна речовина, на продукти з вмістом якої треба звернути свою пильну увагу, це Глюкозамін. Продукти з достатнім вмістом глюкозаміну зарекомендували себе як одні з найефективніших на ринку.

Глюкозамін виробляється хрящовою тканиною в суглобах і є основною будівельною речовиною хрящів, зв'язок і суглобів. Він робить їх більш міцними, гнучкими і стійкими до розтягування. Також він входить до складу суглобової рідини, сухожиль, кісток, шкіри, нігтів, волосся, м'язів і кровоносних судин.

Ефективність дії глюкозаміну доведена сотнями досліджень і досвідом найбільших культуристів. Доведено, що прийом глюкозаміну впливає на метаболізм хрящових тканин, запобігаючи її деградацію. У нашому магазині ви знайдете окремі продукти глюкозаміну, такі як Glucosamine Sulfate від Ultimate Nutrition або Glucosamine sulfate від Universal Nutrition.

Однак найбільшою популярністю користуються засоби, що об'єднують хондроітин з глюкозаміном. Хондроїтин - частина синовінальної рідини, і при додатковому прийомі він буде забезпечувати поліпшене ковзання суглобових поверхонь. Сам по собі хондроїтин покращує живлення хряща, значно знижує больові відчуття при запаленнях, підвищує міцність і гнучкість суглобів. Прийом хондроїтину вкрай важливий при створенні нової хрящової тканини. Велика кількість хондроїтину міститься в акулячих хрящах.

Дует хондроїтину і глюкозаміну – найбільш затребуваний в цій групі препаратів. Він є в лінійці всіх провідних брендів.

Ще одна найважливіша добавка, яку необхідно буде включити в свій раціон, якщо ви захочете допомогти своїм суглобам – це колаген. Колаген - найпоширеніший вид білка в нашому організмі, він входить до складу всіх тканин, фактично це головний структурний білок, який пов'язує клітини разом.

Багато спортсменів включають в свій раціон добавки з добре засвоюється гідролізованим колагеном, наприклад, Collagen Liquid від Scitec Nutrition (посилений вітаміном В6 і амінокислотами) або Kolagen Activ Plus від Olimp (також містить вітамін В6 плюс кальцій і вітамін З).

Інші корисні нутрієнти

Відомий ще ряд активних і поживних речовин, прийом яких благотворно позначиться на здоров'ї вашого зв'язкового апарату. Їх можуть містити різні комплексні добавки, тому шукайте в складі:

  • Жирні кислоти (особливо, Омега 3). Вони позитивно впливають на весь організм, проте на суглоби і зв'язки вони виробляють істотний загоює ефект. Вчені довели, що вживання жирних кислот допомагає значно зменшити больові відчуття в суглобах, а також поліпшити їх рухливість і гнучкість.
  • Метилсульфонілметан (або MSM). Він має протизапальні та знеболюючі властивості, що іноді просто необхідно при лікуванні суглобів. Але зверніть увагу, він не відновлює саму сполучну тканину, тому майже завжди зустрічається в комплексі з вищевказаними компонентами.
  • Вітаміни C і E. Вітамін C бере участь у синтезі колагену – без вітаміну C колаген не синтезується організмом! Вітамін Е допомагає суглобам зберігати еластичність і гнучкість. Крім того, ці вітаміни є антиоксидантами і знижують окислювальні процеси в організмі. Клінічні дослідження довели ефективність вживання цих вітамінів з метою зменшення больових відчуттів в суглобах після тренувань.
  • Кальцій і вітамін D. Кальцій зміцнює кістки, але для кращого засвоєння приймати його потрібно в поєднанні з вітаміном D. вченими було виявлено, що нестача вітаміну D призводить до запалення зв'язок і суглобів.

Для зняття больових симптомів і надання якнайшвидшої допомоги при травмах можна скористатися гелями і спреями фірми Ice Power, які швидко знеболять і знімуть запалення. Але цей захід повинна застосовуватися тільки на додаток до негайного відновлення хрящів і суглобів «зсередини» (обов'язковий прийом глюкозаміну, хондроїтину, колагену, а краще – серйозних комплексів).1