Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Статті. Розділ 14 » Огляд Samsung Galaxy Watch 4: Розумний годинник на Android

Огляд Samsung Galaxy Watch 4: Розумний годинник на Android

Samsung Galaxy Watch 4

Розумні годинник Samsung деякий час випускалися тільки на базі фірмової системи Tizen. Це давало виробнику ряд переваг і дозволяло проводити ретельну оптимізацію під конкретні продукти. Представлені в цьому році Samsung Galaxy Watch 4 кардинально змінюють напрямок розвитку — вони працюють на базі Wear OS від Google.

У коробці з Galaxy Watch 4 Classic власник знайде сам годинник, комплектний ремінець Ridge Sports Band, зарядний кабель USB-A і документацію. Ремінець виконаний з фтореластомерного матеріалу і має спільні з годинником декоративні елементи. Виглядає і відчувається приємно, але в разі чого класичне кріплення і стандартна ширина 20 мм дозволяють чіпляти будь-який варіант.

Годинник виконаний в круглому форм-факторі, оснащений парою плоских кнопок і обертовим безелем. Обертання замінює вертикальний, або горизонтальний свайп в залежності від ситуації і супроводжується приємною тактильною віддачею. Корпус виконаний з нержавіючої сталі з хромованими елементами.

1,4" Super AMOLED-дисплей мало того, що втоплений в безель, так ще й прихований за захисним склом Corning Gorilla Glass DX+, що вселяє неабияку впевненість в довговічності пристрою. Якість картинки відмінне, здатність 450 на 450 точок забезпечує чітке зображення, а яскравості вистачає навіть для сонячного дня.

Вочфейс - важливий елемент зовнішнього вигляду і сприйняття електронного годинника. На момент написання огляду додаток-компаньйон пропонує не найширший вибір, проте сповна компенсує це якістю і можливістю скачування сторонніх рішень. Всі варіанти мають ті чи інші опції: десь можна поміняти тільки колір, а десь змінити/встановити ярлики, стрілки і фон.

На тильній стороні годинника розташувався датчик Samsung BioActive. Саме він відповідає за все, що стосується моніторингу стану організму. Сенсорний блок майже не випирає і має трохи похилу форму: дискомфорту не виникає навіть при щільному затягуванні ремінця.

Програмне забезпечення

Galaxy Watch 4 Classic працюють на платформі Wear OS 3 (а не Tizen, як минулі моделі). Оболонка спритно відгукується на торкання, пропонує безліч налаштувань і мультизадачність, однак найбільш яскрава фішка тут – підтримка сторонніх додатків з Play Маркет'а. скажімо, можна встановити Spotify, що дозволяє не тільки контролювати пристрої, прив'язані по Spotify Connect, але і завантажувати плейлисти на годинник (куди зручніше метушні з ручним закачуванням MP3).

Так чи інакше, для роботи все також потрібно прив'язка до смартфону за допомогою програми Galaxy Wearable. З його допомогою здійснюється первісна настройка і подальший контроль.

За великою кількістю можливостей важливо не пропустити один важливий момент: Samsung Galaxy Watch 4 Classic мають специфічні вимоги до смартфону.

Для роботи потрібні сервіси Google Mobile Services, а значить смартфони Apple і Huawei / Honor (в мережі подейкують, що за бортом залишилися навіть старі моделі з підтримкою GMS) не при справах.

Всі функції працюють тільки в парі зі смартфонами Samsung Galaxy з Android 7 і вище. Це офіційно. А неофіційно можна заморочитися з установкою модифікованих версій додатків, де ніяких обмежень немає.

Розумні функції

Навіть без урахування сторонніх додатків стоковий набір можливостей виглядає ультимативно. Після підключення годинника до смартфону щасливий володар зможе прямо з годинника:

 • Приймати телефонні дзвінки. Пристрій оснащений непоганим мікрофоном і динаміком. Якість передачі схожа з тим, що виходить при використанні гучного зв'язку на смартфоні.
 • Відповідати текстом на СМС, Telegram, WhatsApp і т.п. Текст можна надиктувати, набрати на незручній клавіатурі або ж скористатися рукописним введенням.
 • Оплачувати покупки. Підтримуються Samsung Pay і Google Pay.
 • Дізнаватися погоду.
 • Встановлювати будильники і таймер.
 • Управляти навушниками серії Galaxy buds.
 • Управляти відтворенням медіаконтенту (гучність, перегортання).
 • Підключатися до Bluetooth-навушників/колонок і слухати музику прямо з годинника (відчайдушно зручно для занять спортом).
 • Дивитися Google карти.
 • Використовувати компас, альтиметр, барометр, а також дізнатися положення у форматі ширини і довготи.
 • Записувати голосові нотатки і т. д.

Фітнес-функції

При бажанні Galaxy Watch 4 Classic можуть стати для власника джерелом величезної кількості інформації про стан організму і відмінним інструментом для моніторингу фізичної активності.

В якості фітнес-трекера годинник може:

 • Відстежувати активність (пройдені кроки, спалювання калорій).
 • Вимірювати пульс.
 • Вимірювати рівень кисню в крові.
 • Вимірювати рівень стресу.
 • Відстежувати сон.
 • Відстежувати цикл.
 • Відстежувати безліч видів спорту.
 • Проводити біоімпедансний аналіз (той, який звично бачити в розумних вагах з процентною оцінкою складу організму).
 • Знімати ЕКГ.
 • Заміряти кров'яний тиск.

Список не включає чого-небудь, що вимагає роз'яснення, тому зупинимося на особливостях перерахованих поінтів. Для початку відзначу відмінну роботу автоматичного визначення активності. Біг реєструється з третьої хвилини, ходьба з десятої, а записується активність від реального початку, а не від моменту її визначення.

Відстеження сну розпізнає різні фази і навіть може визначати і записувати хропіння.

Замір кров'яного тиску вимагає звірки з тонометром кожні 28 днів. Механізм роботи тут приблизно наступний: в момент калібрування користувач задає абсолютні значення тиску, після чого годинник використовують ці дані як відправну точку для розрахунків. У момент виміру датчик оцінює кількість крові, що проходить по судинах, порівнює його з останньою калібруванням і інтерпретує результат в звичному форматі. Точність вимірів сильно залежить від правильного калібрування, дотримання інструкцій і індивідуальних особливостей організму.

За замовчуванням, останні два поінта в списку доступні тільки для власників смартфонів Samsung Galaxy на Android 7.0 і вище. Іншим же доведеться або змиритися, або встановити кастомну версію Samsung Health Monitor.

Агрегатором зібраних даних служить додаток Samsung Health. Дані обертаються в симпатичні і наочні графіки, а результати отримують оцінку. Крім того, Health радує мотивуючими фішками на кшталт гейміфікації і соціальних викликів (змагання з друзями, цілі спільноти, сезонні цілі і т.п.). Нарешті додаток включає цілий розділ з тренуваннями і медитаціями.

Samsung Galaxy Watch 4 Classic, мабуть, один з найбільш схожих варіантів для тих, хто шукає Apple Watch на Android. Аж ніяк не скромний цінник годинника цілком виправдовують великою кількістю можливостей і стильним виглядом. А враховуючи, що пристроїв на Wear OS ще зовсім небагато, прямих конкурентів з можливістю установки сторонніх додатків майже немає.1