Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Довідка про несудимість в Україні

Довідка про несудимість в Україні

Якщо ви збираєтеся вчитися за кордоном або плануєте влаштуватися на престижну роботу в міжнародну компанію, вступити в шлюб з іноземцем, оформити громадянство, вас можуть попросити надати довідку про відсутність у вас судимості.
Довідка про несудимість в Україні

Бувають випадки, коли довідка про несудимість потрібна терміново. Як знайти вихід з положення?

Довідка про несудимість в Україні-навіщо вона потрібна?

Довідка про несудимість, яка свідчить про те, що ви не перебуваєте в розшуку, не притягувалися до кримінальної відповідальності і не були під слідством, зараз потрібно в багато не тільки українські інстанції, а й зарубіжні.

На сьогоднішній день довідка про несудимість є обов'язковою якщо ви:

  • Плануєте отримати або продовжити ВНЖ в Україні;
  • Збираєтеся виїхати за межі країни;
  • Хочете усиновити або взяти під опіку дитину;
  • Влаштується на роботу. Такі вимога висуває роботодавець до окремих категорій співробітників.
  • Мають намір взяти участь у тендерах.

Найчастіше отримання довідки про відсутність судимості потрібно при оформленні робочих віз або оформлення ВНЖ або ПМЖ. В цьому випадку, ви повинні надати довідки з усіх країн, в яких ви проживали більше 6 місяців, починаючи з 18, а в деяких випадках і з 16 років. Якщо ви, наприклад, навчалися у вузі однієї країни, потім працювали в іншій, вам знадобляться довідки з двох країн.

Варто знати про те, що цей документ не має терміну дії. При цьому різні органи, які його запитують, вимагають, щоб з дати видачі не пройшло 30 днів (для території України) і 90 днів (для зарубіжних представників).

Щоб довідку прийняли в будь-якій країні, необхідно поставити на ній спеціальний знак, який називається апостилем. Для таких країн як Швейцарія, Франція, Португалія, Норвегія, Італія, Данія, Голландія, Великобританія, Бельгія, Австрія буде потрібно подвійний апостиль — на оригіналі і нотаріально завіреному перекладі документа. Проставляти його уповноважені наступні Міністерства: юстицій, закордонних справ, освіти і РАЦС.

Для отримання документа, що підтверджує відсутність судимості необхідно:

  • Звернутися до територіального органу МВС в їх дні та години прийому або ж замовити онлайн через сайт, зайти на який, можна використовуючи електронний цифровий підпис;
  • Написати заяву;
  • Надати оригінал та копію паспорта для громадян України, а для іноземців завірений переклад українською мовою його паспортних документів.
  • Забрати довідку.

довідка про несудимість

Враховуйте, що термін на виготовлення даного документа через МВС для нерезидентів України може становити до 30 днів.

Бувають випадки, коли довідка про несудимість потрібна терміново. В такому випадку, вихід - це звернутися до профільних експертів з агенції «Паспортно-візовий партнер», які можуть проконсультувати для початку. Визначити ваші ризики і можливості. Однак ця послуга не безкоштовна.

Вартість буде залежати від того, наскільки швидко вона вам необхідна (можливо навіть отримати довідку про несудимість в терміновому порядку, всього за день або кілька годин), а також можливості доставки додому і перекладу іноземну мову.1