Правила догляду за контактними лінзами

Йдеться про лінзи багаторазового використання – двотижневих, щомісячної заміни, квартальних і піврічних. Коли їх носиш щоденно, на лінзах виникають відкладення, а вони, в свою чергу, сприяють появі бактерій, які можуть стати каталізатором серйозних і не дуже захворювань очей. Уникнути цього можливо при зберіганні лінз в чистоті, використовуючи допоміжні спеціальні засоби і пристосування (багатофункціональні розчини і пероксидні системи).
Основні правила догляду за лінзами планової заміни:
Перед тим, як доторкнутися до лінз, необхідно, використовуючи мило з антибактеріальним ефектом, вимити обидві руки. Це треба робити завжди, як би ви не втомилися або хотіли б заощадити час, якщо, звичайно, ви не хочете піддати свої очі небезпеки і занести в них неприємну інфекцію.
Після лінзи необхідно очистити механічним шляхом. Для цього потрібно нанести по 2-3 краплі розчину https://dostavkalinz.com.ua/categories/rastvory-kapli-tabletki/ на кожну з лінз, акуратно потерти їх пальчиками і знову сполоснути розчином. Така елементарна на перший погляд очищення допомагає видалити більшу частину забруднень з їх поверхні.
Далі, в контейнер наливається нова порція розчину, а лінзи поміщаються в його осередки – так, щоб вони цілком були покриті розчином, інакше Краю, що залишилися на повітрі, просто на просто засохнуть без вологи.
Лінзи довготривалого носіння (квартальні і піврічні) потребують додаткового очищення раз на місяць за допомогою ензимних (ферментних) очищувачів - таблеток. Для цього береться по одній таблетці і поміщається в кожну клітинку контейнера, потім їх заливають розчином і поміщають лінзи всередину на вказаний в інструкції період (в середньому 2-4 години). Після закінчення терміну лінзи дістають з контейнера, розчин утилізують, виливаючи, лінзи споліскують свіжим розчином і знову поміщають в контейнер з чистим розчином мінімум на чотири години, а краще на ніч.
Спеціальні розчини для догляду за контактними лінзами
Всі їх можна розділити на дві великі групи.
1. Багатофункціональні розчини, їх функція в очищенні, дезінфекції, зберіганні та елементарному споліскуванні лінз. У них можна також додавати ферментні очищувачі для більш глибокого очищення, про які ми говорили вище.
2. Пероксидні системи - це розчини, в яких присутній перекис водню. Ці розчини є відмінними дезінфікуючими засобами, але споліскувати лінзи таким розчином не можна, так як перекис водню може викликати сильний опік поверхні ока. Пероксидні системи відмінно підходять людям з алергічними реакціями, але користуватися ними потрібно строго по інструкції і тільки з тим контейнером, який йде в базовій комплектації з системою (такі контейнери містять особливі Каталізатори, за сприяння яких за певний час перекис водню інактивується і перетворюється в воду і вуглекислий газ).
Як підібрати розчин?
При виборі розчину для догляду за лінзами слід керуватися декількома факторами:
- особливостями вашого організму
- наявністю алергічних реакцій
- типів ваших лінз
- терміном придатності і т. д.
Пам'ятайте, що тільки кваліфіковані фахівці можуть прописати вам максимально відповідний за всіма параметрами розчин, а також покроково розповісти про те, як доглядати за ними і наочно показати.
Можливо, комусь така система догляду здасться надмірно складною, але тільки так ви зможете максимально захистити свої очі і зір від можливих небезпек. В іншому випадку, радимо придивитися до одноденних контактних лінз, які в кінці дня просто викидаються в смітник, а вранці дістається нова, ідеально чиста пара лінз. Такий варіант менш демократичний в ціні, але підійде тим, хто не хоче ні секунди свого часу витрачати на очищення лінз. Вибирайте для себе те, що зручніше вам, і дивіться на світ в бездоганній якості.