Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Як діаметр дисків впливає на ходові параметри та поведінку авто

Як діаметр дисків впливає на ходові параметри та поведінку авто

Як діаметр дисків впливає на ходові параметри та поведінку авто

Якщо хочеш покращити зовнішній вигляд свого автомобіля — встанови великі і красиві колісні диски. Навіть старенькі “Жигулі” можуть змінитися до невпізнаваності, якщо поставити на них інші колеса. Ще Генрі Форд говорив, що диски — це половина зовнішнього вигляду авто. І, навряд чи, хтось зможе з цим посперечатися.

Та є один нюанс. Річ у тому, що розмір дисків впливає не лише на зовнішність машини. З вибором іншого діаметру також змінюється комфорт, поведінка авто, інтенсивність зношування елементів підвіски, витрати палива тощо.

Як це впливає

Ось що вас може чекати при необдуманому збільшенні діаметру:

  1. Зниження комфорту. Наприклад, якщо замість того, щоб купити диски R14, які призначені для вашого авто, ви вибрали R16, це неодмінно позначиться на комфорті. При збільшенні дисків на два розміри, вам потрібно буде встановлювати гуму з нижчим профілем, щоб колесо вмістилося в арці. Високий рівень комфорту в такому випадку буде збережений лише в тому випадку, якщо ви будете їздити по хорошому дорожньому покриттю. На поганій дорозі кожна нерівність, горбик та ямка будуть відчуватися набагато сильніше, оскільки низька гума не зможе гасити їх в повній мірі.
  2. Прискорення зносу елементів ходової частини. За цією ж причиною підвіска піддаватиметься більшим навантаженням, тому ресурс її окремих частин вичерпається швидше.
  3. Збільшення витрат палива. Щоб розігнати важчі та більші за розміром колеса, двигуну потрібно буде витратити більше палива. Різниця незначна — близько 1-2 л на 100 км. Але в масштабі кількох десятків тисяч км переплата буде достатньо суттєвою.
  4. Погіршення динамічності авто. Знову ж таки, оскільки мотору важче штовхати такі колеса, на розгін та гальмування потрібно більше часу.

Які диски можна встановлювати

Відповідь на це запитання вам довго шукати не доведеться. Кожен автовиробник дає свої рекомендації по вибору параметрів дисків та шин. Якщо ви будете слідувати їм, то заміна буде практично безболісною. Звичайно, поведінка машини трохи зміниться, але в допустимих межах.

Також важливо розуміти, що діаметр є далеко не єдиною характеристикою, на яку варто звертати увагу при покупці автодисків. Крім нього важливі:

  • кількість отворів під кріплення (болти чи шпильки), а також діаметр кола, на якому вони розташовані;
  • діаметр центрального (ступичного) отвору;
  • ширина диска;
  • профіль диска;
  • виліт.

Із усіх цих параметрів лише один у будь-якому випадку повинен залишатися незмінним. Це PCD — кількість отворів під болти і діаметр кола, на якому вони знаходяться. Похибка хоч на міліметр призведе до неможливості встановити диск на місце.

Також потрібно бути обережним з вибором діаметру ступичного отвору (DIA). Він повинен бути або точно таким, як рекомендовано, або трохи більшим. У другому випадку можна встановити ущільнююче кільце. Але в ідеалі краще взагалі не допускати похибок.1