Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Діагностика та лікування порушень слуху

Діагностика та лікування порушень слуху

лікар-сурдолог

Всім відомо з дитинства, що проблеми вуха, горла та носа вирішує оториноларинголог. Проте, мало хто знає, що є вузький фахівець, який займається саме порушенням слуху — лікар-сурдолог  і тут дуже важливо, якнайшвидше звернутися за допомогою до нього, якщо ви спостерігаєте симптоми зниження слуху у себе або близьких.

Сурдологія — розділ оториноларингології, присвячений людському слуху, діагностиці та лікуванню порушень, пов'язаних з ним. Це відносно молода наука, тому далеко не у кожній клініці є такий фахівець.

У яких випадках пора звернутися до сурдолога:

  • неприємні відчуття: постійне почуття розпирання чи закладеності у вухах;
  • гул, дзвін, свист, писк - будь-який шум у вухах;
  • біль, неприємний запах або виділення з вуха, особливо якщо до цього додається запаморочення чи втрата рівноваги;
  • аденоїдна вегетація ІІ-ІІІ ступеня і ви помітили у дитини порушення слуху.

Особливо важливо діагностувати проблеми зі слухом у дітей у ранньому віці. Якщо з дитиною, яка не чує від народження, не займатися, то велика ймовірність, що вона відставатиме в розвитку від однолітків. Проте командна робота батьків, сурдолога, фоніатра та сурдопедагога дасть йому всі шанси навчитися розмовляти, читати та вести повноцінне життя.

Чому погіршується слух?

Причиною того, що ви стали гірше чути, може бути звичайна пробка сірки, і тоді з кабінету лікаря ви підете в повному здоров'ї.

Але часто не все так просто. Знижений слух може бути симптомом хвороби, наприклад склерозу або іншого захворювання, що потребує комплексного лікування. Тоді займатиметься вами не лише сурдолог, а й невролог, чи кардіолог, чи стоматолог, чи інший фахівець. Все залежить від поставленого діагнозу.

Також до сурдолога варто звернутися, якщо не проходить закладеність вух після підводного плавання, польоту літаком або відвідування концерту з гучною музикою. Цілком можливо, що у вас є травма органів слуху.

Отримати шумову травму можна і при постійному знаходженні поруч із джерелом сильного шуму, наприклад, у цеху. За таких умов роботи лікарі рекомендують не рідше одного разу на рік перевіряти слух, особливо після сорока років.

Як діагностувати та лікувати порушення слуху?

Причин порушень слуху багато, і лікар може визначити, як діяти далі.

Сурдолог проведе огляд та при необхідності призначить обстеження. Зазвичай це імпедансометрія та аудіометрія, які проводяться на європейському обладнанні. Припустимо, ви «на ногах» перенесли ГРВІ і тепер вуха заклало – вам спочатку зроблять імпедансометрію, щоб перевірити стан середнього вуха та барабанної перетинки. А якщо вас не перший місяць турбує зниження слуху або навіть раптова глухота, то призначається аудіометрія - перевірка гостроти слуху на різних частотах.1