Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Статті. Розділ 12 » Про скрипки: що пропонує ринок музичних інструментів?

Про скрипки: що пропонує ринок музичних інструментів?

Скрипка

Скрипка - один з найпопулярніших у світі музичних інструментів, який ділить це звання з фортепіано та гітарою. Його віртуозні можливості, унікальний звук і універсальність не підпадають під сумніви, він є значущою частиною світової культури і справжнім витвором людського мистецтва. Які скрипки https://muzline.ua/uk/skrypky/ існують зараз та користуються попитом серед досвідчених і молодих музикантів - читайте в нашому матеріалі від спеціаліста зі струнних інтернет-магазину Музлайн.

Традиція минулого

Найбільший сегмент світової скрипічної культури як і сто, і двісті років тому належить класичній акустичній скрипці. Саме її використовують для навчання - напрацювання базової техніки гри та звуковидобуття, виконання академічного репертуару, гри в оркестрі чи струнному ансамблі. Вона:

  • має давню виконавську традицію;
  • безмежно різноманітний репертуар в класичному і сучасному напрямках;
  • широко розповсюджена у найкращих музичних навчальних закладах;
  • найкраще підходить для універсального музикування.

До того ж, зараз на ринку представлена велика кількість доступних напівпрофесійних та навчальних інструментів, вартість яких не перевищує півтисячі доларів, а часто моделі початкового рівня коштують іще дешевше. Це, вірогідно, одне з найкращих зрушень у світі скрипок з часів, коли кожна модель виготовлялася вручну і коштувала як дім.

Чи є альтернативи

Звичайно, класична скрипка - не єдиний варіант, доступний скрипалям. Зараз світом поширюється рух історично інформованого виконання музики - це означає, що її грають за канонами часу, коли вона була створена та на автентичних інструментах. Тож, на світовому ринку сьогодні стали доступні відтворені заново старовинні моделі скрипок - віоли. Вони мають незвичне звучання, потребують особливого смичка та специфічних навичок гри.

скрипки

Інша альтернатива - сучасні електроскрипки в усьому їх розмаїтті, від звичайних моделей, обладнаних системою підсилення звуку, до бескорпусних ямах, які дуже ефектно виглядають на сцені та в кадрі. Найпопулярніша область використання таких моделей - естрадна та експериментальна музика, бо до звуку електроскрипки можна додавати майже будь які ефекти, перетворюючи його до невпізнання. За словами фахівців музичного інтернет-магазину Muzline, сучасні виконавці, яким затісно в академічних рамках, із задоволенням цією можливістю користуються. Єдиний недолік електроскрипки - це, звичайно ж, її ціна, зависока, навіть у порівнянні з моделями академічного рівня. Але все ж таки можливість вибору того варта.1