Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Статті. Розділ 10 » Відпочинок у Моршині: цікаві пам’ятки та екскурсії

Відпочинок у Моршині: цікаві пам’ятки та екскурсії

курорт Моршин

Багато хто знає, що Моршин – це чудовий курорт європейського рівня, на якому можна вилікувати серйозні хвороби або попередити їх розвиток за допомогою профілактичних процедур. Щоб отримати максимальну користь для душі та тіла, рекомендуємо поєднувати лікування та відпочинок на курорті Моршин. Курорт являє собою ще й гарне місто, яке знаходиться неподалік від Карпат. Незважаючи на те, що знаходиться воно на деякому віддаленні від мегаполісів, тут створені чудові умови для відпочинку.

Саме місто є досить маленьким, але дуже привітним і затишним. Воно розділене на дві частини. Одна з них є санаторною, де відпочивають та лікуються гості. Перевагами іншої частини, де живуть місцеві, є чисті вулиці, гарні газони, самобутні кафе. Також тут є декілька цікавих пам’яток, які притягують увагу відпочиваючих: https://edward-tour.com/article-morshyn.

Багата історія Моршина

Перші історичні згадки про Моршин датовані ще 1482 роком. З 1538 року з’являється інформація про цілющі джерела міста, які здатні робити справжні дива. Але сам курорт був відкритий лише у 1877 р. Його засновником вважається Боніфацій Штиллер, який приділяв багато уваги тому, щоб запросити у Моршин якнайбільше людей.

Спочатку Моршин позиціонувався як курорт, на якому лікують виключно хвороби легенів. Але потім з’ясувалося, що місцеві мінеральні води здатні допомагати людям з хворим серцем, печінкою, нирками, шлунком та іншими органами. Сьогодні багато експертів вважає, що ці води нічим не гірші, ніж на чеському курорті Карлові Вари.

Пам’ятки: на що подивитися у Моршині

Моршин – невелике курортне містечко, тому тут практично немає визначних архітектурних шедеврів. Але кілька цікавих пам’яток (більшість з яких пов’язана саме з курортною діяльністю міста) можна знайти:

 • Бювет «Грибок», який був збудований у 1935 році. Зовсім недавно він був модернізований. Встановлені інноваційні системи фільтрації води роблять її надзвичайно чистою та смачною.
 • Церква Покрови Божої матері, яка цілком побудована з дерева.
 • Завод, на якому виробляється мінеральна вода «Моршинська.
 • Джерело «Богоматір» неподалік від «Грибка».
 • Меморіал на честь Січових стрільців.
 • Центральний парк, у якому є чудовий ставок та створені умови для прогулянок на свіжому повітрі.

Як вже згадувалося раніше, Моршин знаходиться у підгір’ях Карпат. Тому звідси можна вибиратися на цікаві екскурсії.

Екскурсії з Моршину: що вибрати

Це питання досить складне, тому що вибір екскурсій є великим. Тому перерахуємо лише найпопулярніші з них:

 • Знаменита фортеця Тустань.
 • Неймовірно гарні водоспади Шипот та Кам’янка.
 • Боржавська полонина.
 • Скелі Довбуша.
 • Національний парк Сколівські Бескиди.

Як бачите, таке маленьке місто, як Моршин, має для вас багато цікавого. Тому нудьгувати на курорті ви точно не будете.1