Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Статті. Розділ 10 » Як вибрати шпалери для спальні?

Як вибрати шпалери для спальні?

Як вибрати шпалери для спальні?

Дуже важливо створити таку атмосферу в спальні, яка налаштовує на відпочинок. Для цього бажано ретельно підібрати всі елементи декору. Особливу увагу слід приділити оздобленню стін. Можна пофарбувати їх, та популярніше й цікавіше рішення – шпалери для спальні замовити. Дізнайтеся, як підібрати оптимальний варіант за дизайном.

Який колір можна використати в спальні?

В ідеалі кольори не повинні бути дуже темними. Чим більш пастельні й ніжні відтінки ви підберете, тим кращою буде якість сну. Можна різноманітні купити шпалери в спальню в Україні. Хорошим рішенням стануть варіанти:

  • в сірому кольорі, з червоними вставками з квіткових або геометричних мотивів;
  • у світло-жовтих тонах, з білими геометричними відтінками;
  • повністю білі, з крихітними букетами квітів;
  • з художніми слідами, щоб створювали враження, що живописець б’є по поверхні стіни пензлем (однак кольори не повинні бути занадто інтенсивними);
  • з лавандою – яскравою естетикою квітучого поля;
  • з піском, пустелею, кавою та екзотичними кольорами.

На що ще звернути увагу?

  • Розмір кімнати

Просторість і розміри кімнати, яку ми хочемо заклеїти шпалерами, є дуже важливим фактором при визначенні малюнка. У випадку великих кімнат ми маємо більше свободи у виборі теми. У невеликих приміщеннях потрібно бути обережним, щоб візерунок шпалер візуально не зменшував простір і не здавався фантастичним. Будьте обережні з занадто великими композиціями на шпалерах і дотримуйтесь правила: чим менше кімната, тим тонший і тендітніший малюнок.

  • Ступінь освітленості

Це ключовий аспект, коли ви хочете вибрати шпалери темного кольору. В інтер’єрах, де мало світла (наприклад, на північній стороні), темні шпалери можуть зробити кімнату менш затишною. Тож розгляньте, чи достатньо світла у вашій кімнаті. Якщо ні, краще вибирати шпалери більш світлих відтінків. Білий колір буде відбивати промені світла й рівномірно розподіляти їх по кімнаті.

  • Наявність меблів і аксесуарів у заданому відтінку

Якщо ви вибираєте шпалери, які відповідають меблям або аксесуарам, варто враховувати відтінок, в якому вони виконані. Прикладом може служити золотистий колір. Це один із наймодніших відтінків, який зустрічається в інтер’єрах, саме тому він з’являється в мотивах шпалер, а також на меблях і аксесуарах. Не так давно знайти золоті меблі було важкувато, і тоді шпалери з золотистими елементами були не дуже практичними. Та зараз це тренд.

Можна оздоблювати стіни навпіл (одна декоративна стіна, яка приверне увагу) – такий прийом часто знаходить місце в квартирах і будинках. Спробуйте пофарбувати спальню в один колір на ваш вибір і додати на одну сторону ефектні шпалери або фотошпалери. Це справить надзвичайне враження.

Сьогодні існує багато способів оформити стіну. Шпалери – це популярне рішення для спальні, адже вони естетичні та практичні. Бажаємо вдалого вибору!1