Вибір фототехніки для туристичної подорожі

Вибір залежить насамперед від необхідних технічних характеристик і рівня володіння фототехнікою. Хоча зараз фотоапарати повністю автоматизовані, є цілий клас фотоапаратів, функції яких ви просто не зможете використовувати на 100% без знання певних основ фотографії.
Незважаючи на активний наступ на ринок смартфонів, планшетів, класичні фотоапарати не здають позицій і в ряді випадку безперечно перевершують вбудовані фотокамери.
Давайте розглянемо хороші варіанти покупки фотокамери, що будуть робити відмінні знімки з бездоганною якістю.
Навіщо потрібен фотоапарат в подорожі?
Природа сучасної людини влаштована так, що не можна втриматися від фотографії прекрасного. Не буде фотоапарата, буде знімати на телефон або планшет. Навіть якщо розумієш, що твій пристрій не дасть доброї якості, знімати будеш все одно. А як же інакше?!
Цифрові фотокамери зручні помічники. І зовсім не важливо, чи викладати фото в інтернет або просто показувати своїм друзям.
Через пару-трійку років після поїздки переконуєшся, що людська пам'ять, на жаль, коротка. Дивишся на фото і розумієш, що багато деталей або навіть цілі місця ти забув. Саме фото допомагають освіжити пам'ять і випробувати приємні емоції від спогадів.
Любитель або професіонал
Вибір фотокамери для подорожі залежить і від вашої мети. Ви просто їдете відпочити раз на рік або ж відрядження в далеку країну є буденністю вашої роботи. Швидше тоді вас влаштує і не дуже висока якість фотографій. Виняток становитиме той випадок, коли повсякденною роботою є саме фотографія, репортажі і т. п. Тут ваш гонорар безпосередньо залежатиме від якості фото.
Каталоги інтернет магазинів з фоторехнікою виділяють такі категорії:
- "мильниці" або компактні фотоапарати;
- бездзеркальні камери (гібриди);
- ультразуми;
- дзеркальні камери («дзеркалки»).
Якщо ви любитель, можна обійтися простою «мильницею». Не дивлячись найменування "мильниця" на ринку представлені гідні екземпляри. Вони компактні по розміру, мають хороші характеристики, з ємними акумуляторами і великим діапазоном фокусної відстані.
З «мильницею» не треба довго розмірковувати про місце, куди її покласти. Не потрібні додаткові об'єктиви, штативи та інші примочки. А в місцях, де фотозйомка заборонена, маленька "мильниця" стане у нагоді! Фотоапарат для подорожей початкового, але для багатьох достатнього рівня.
Мінімально рекомендована кратність оптичного зума не менше 10.
Якщо ж вам потрібна висока якість знімків, то готуйтеся носити зайвих 1,5 кілограма у вигляді дзеркального фотоапарата. «Дзеркалки» мають високу швидкодію, велику ємність акумулятора і можливість самостійно налаштовувати процес зйомки в ручному режимі.
Деякі любителі дзеркальних фотоапаратів носять з собою ще й штатив. Теж не зручно, але рішення приймати вам... хоча зі штативом і всіма прибамбасами ваш відпочинок більше буде нагадувати роботу.
Це варіант для досвідчених і навчених роками подорожей туристів-фотолюбителів. Але задумайтеся - чи варто переплачувати, якщо ви тримаєте камеру тільки на режимі «авто»?
Фотоапарати типу «ультразум» мають можливості сильного оптичного збільшення від 12 крат і більше. Можна знімати з великої відстані.
Більшість моделей цієї категорії мають хорошу оптику. Для такої фотокамери важливий розмір матриці: чим більше, тим краще якість зображення. Але знімати на такий фотоапарат з великим зумом рекомендується зі штатива (який відтак знову доведеться тягати з собою). Інакше знімки вийдуть змащеними - руки тремтять у всіх в тій чи іншій мірі.
Переваги ультразумів:
- відносно малий розмір і вага;
- велика ступінь збільшення;
- гідне якість фото;
- можливість знімати у форматі RAW (це для фахівців швидше);
- є багато вбудованих програм зйомки;
- спалах вбудована;
- непогана якість зйомки в темряві.
Недоліки:
- Невисока якість зображень в режимі "макро";
- Спотворення зображення при фотографуванні без штатива в режимі великого збільшення.
Недоліків як би менше. Так що ультразум - хороший варіант для подорожі. Хороша якість знімків у порівнянні з недорогою ціною фотоапарата вам гарантовано! А знімають у великому збільшенні далеко не всі...
Бездзеркальні камери-гібриди - це фотоапарат для подорожей. Гібриди з'явилися у продажу порівняно недавно, але їх переваги вже встигли оцінити. Скоріше це і є ідеальний варіант для тих, хто шукає високу якість фотографій в подорожі.
Макі фотоапарати мають змінну оптику. Це означає, що як і у випадку з дзеркальними фотокамерами, ви зможете підібрати об'єктив для будь-якої ситуації. У продажу є як фірмові модифікації об'єктивів для даного типу апарату, так і перехідники, через які можливо встановити об'єктиви іншого типу. Дані фотоапарати мають велику матрицю.
Переваги:
- невеликий розмір і вага;
- висока якість зображення;
- можливість ручного регулювання за допомогою кільця на об'єктиві;
- є механічний режим як у дзеркалки;
- можна підключити зовнішній спалах;
- змінні об'єктиви;
- навіть в умовах поганої видимості виходять якісні знімки;
- швидке фокусування на об'єкт.
Недоліки:
- якщо хочете мати при собі арсенал на всі випадки життя, потрібно носити з собою зайву масу у вигляді додаткових об'єктивів;
- асортимент аксесуарів до таких фотоапаратів поки не великий.
Важливі характеристики, на які потрібно звертати увагу при виборі фотоапарата для подорожей
Наявність стабілізатора зображення
Такий пристрій у фотокамері дає можливість компенсувати тремтіння рук, тобто отримувати чіткий незмазаний знімок. Ефект тремтіння тим помітніше, чим більший оптичний зум ви використовуєте.
Існує три типи стабілізатора зображення:
- оптичний,
- цифровий
- подвійний стабілізатор представляє комбінацію оптичного і цифрового стабілізатора.
Рекомендується купувати фотоапарат з оптичною або здвоєною стабілізацією.
Число мега пікселів матриці
Тут як не женися за прогресом, через півроку цього буде мало. Великі значення мегапікселів матриці спричиняють збільшення розміру файлу кожного знімку. До того ж збільшення пікселів матриці повинно бути пропорційно її фізичним розмірами. Інакше знімки виходять менш чіткими.
Орієнтуємося на фотоапарати з матрицею не менше 12 МП.
Ємність карти пам'яті
Потрібно розраховувати обсяг карти пам'яті. Тут ніхто крім вас не вирішить точніше виходячи з кількості і якості фотографій, які ви традиційно робите в подорожі.
Бажано купувати картку пам'яті не менше 16 Гб. У карт пам'яті є свої класи. Вартість карти збільшується із зростанням класу. Якої швидкості підходить карта пам'яті вказано в інструкції до фотоапарата. Зазвичай карти пам'яті класу від 10 і вище підійде до більшості фотоапаратів.
Можливість підводної зйомки
Ну тут швидше за все не вдасться знайти недорогий варіант. Для когось така функція взагалі не потрібна.
Якщо ж їсте в країну з прозорим морем і масою екзотичних рибок в ньому, а функції підводної зйомки ваш фотоапарат не підтримує, не турбуйтеся. Навіть у всюдисущих японців далеко не у всіх є такі апарати - може це вас трохи втішить.
Наявність Wi-Fi з'єднання
Досить корисна функція. Підійде тим, у кого є бездротова мережа, телевізор SMART або потрібно швидко перекинути файли на інший пристрій.
Наявність модуля GPS у фотоапараті
Модуль GPS у фотоапараті дозволяє фіксувати координати зроблених знімків. Ця функція для "просунутих користувачів". Координати фото дозволяють створити свою карту (наприклад, в Гуглі), де будуть автоматично розміщені фото у відповідності з їх координатами. Що дуже зручно, коли через деякий час Ви зможете подивитися на карті місця своїх поїздок.
Наявність GPS швидше потрібно для любителів частих поїздок. Якщо Ви не плануєте складання своїх карт подорожей, то дана функція буде зайвою.
Таймер
Ну і остання необхідна функція — таймер. Дає можливість зйомки по таймеру з затримкою від 3 до 10 секунд. Одна з найпростіших і дуже зручна функція. Більшість фотоапаратів має вбудовану функцію таймера.
Найкращий фотоапарат для подорожей
У подорожі важливий відпочинок і насолода довкіллям. Фотоапарат для подорожей не повинен стати обтяженням. Для когось знімки – додатковий приємний бонус, для інших – мета.
Вибирайте фотоапарат для подорожей в залежності від ваших бажань і потреб. Але не так важливий сам фотоапарат, як важлива атмосфера і вміння ним користуватися!