Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Статті. Розділ 2 » Ендокринологічні хвороби: симптоми та лікування

Ендокринологічні хвороби: симптоми та лікування

Ендокринологія - наука, що займається вивченням функції і будови залоз внутрішньої секреції, вивченням дій гормонів в організмі, що виробляються залозами гормонів. Ендокринна система - це один з регуляторів всіх процесів життєдіяльності людського організму.
Ендокринологічні хвороби: симптоми та лікування

Ендокринні залози (щитовидна, паращитовидні залози, підшлункова залоза, гіпофіз, яєчники, надниркові залози) відіграють важливу роль в організмі людини. Без нормальної роботи ендокринних залоз просто немислимі такі процеси, як ріст і розвиток організму, регулювання обміну речовин, робота імунної системи.

Порушення гормональної системи призводять до таких захворювань, як цукровий діабет, гіпертонія, ожиріння та інші. Лікування ендокринологічних захворювань проводиться з використанням комплексної діагностики, на підставі якої вибирається індивідуальна програма лікування і профілактики захворювання.

Прояви хвороб залоз внутрішньої секреції вкрай різноманітні і часом такі захворювання протікають тривалий час без вираженої клінічної симптоматики.

Ситуація, коли серйозні захворювання «маскуються» під менш небезпечні недуги або взагалі приймаються нами за втому, зустрічаються в багатьох областях медицини. Буває і так: хвороба на ранніх стадіях протікає непомітно (для пацієнта). Відповідно, упускається можливість своєчасного початку лікування.

Захворювання щитовидної залози

Захворювання ендокринної системи часто схожі за симптоматикою на інші захворювання. Іноді необхідність звернення до лікаря-ендокринолога виявляється на обстеженні у інших фахівців - гінеколога, терапевта, педіатра та ін. Тому варто більш уважно ставитись до свого здоров'я і не нехтувати регулярним медичним обстеженням. Досвідчений лікар-ендокринолог, як правило, відразу ж визначає наявність ознак, що сигналізують про неправильну роботу залоз внутрішньої секреції.

Невже можливість зберегти здоров'я не варто того, щоб два рази на рік прийти на огляд до лікаря-ендокринолога?

Цукровий діабет

Інший приклад підступності захворювань ендокринної системи - розвиток цукрового діабету. Захворювання небезпечне своїми ускладненнями, які можуть скоротити тривалість життя, на ранній стадії проявляється у вигляді втоми і дратівливості, розладі зору, втрати чутливості нижніх кінцівок, сексуальних розладів у чоловіків і жінок. Багато хто й не здогадуються про те, що захворіли. Тим часом, раннє виявлення діабету - запобігти появі різних ускладнень і поліпшити якість життя.

Проблеми зайвої ваги

Ще один актуальний приклад - ожиріння, проблема сучасного суспільства (нею страждає більше 7% всього населення Землі). «Люблю поїсти, тому і товстий», - такий «діагноз» ставить собі практично кожен огрядний чоловік. Але надмірне харчування - далеко не єдина причина. Як один із симптомів, ожиріння супроводжує ендокринні захворювання.  Неграмотне «схуднення» тільки погіршує ситуацію, тому  лікуванню ожиріння передують огляд ендокринолога і проведення спеціальних досліджень. Та й саме лікування проводиться за програмою, курсами і тільки під контролем лікаря. То ж  іншого способу попрощатися із зайвими кілограмами, і при цьому не нажити нових болячок, просто не існує.

Словом, консультація в ендокринолога зайвою не буває. І при бажанні «скинути вагу», і при здається цілком нешкідливих захворюваннях.

Діагностика та лікування ендокринологічних захворювань

У поліклініках та медичних центрах  надається можливість провести повне дослідження гормонального фону, біохімічні та ультразвукові дослідження, отримати комплексну консультацію ендокринолога. Все це в комплексі з сучасними протоколами лікування дозволяють своєчасно, як виявляти, так і ефективно лікувати всі супутні захворювання.

Якщо у вас є питання до лікаря-ендокринолога - запишіться он-лайн на прийом до лікаря на сайті doc.ua та отримайте професійну консультацію.1