Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Статті. Розділ 2 » Адвокат – захисник у кримінальній справі

Адвокат – захисник у кримінальній справі

Всі ми є свідками сьогоднішньої активної роботи правоохоронних органів. Нарівні з їх роботою обертів набирає попит у захисті, зокрема в антикорупційному сегменті, посадових злочинах. При виникненні проблем з правоохоронними органами, важливо, щоб факти встановлювалися швидко, практичні поради юриста давалися вчасно, а також (в разі необхідності) заходи щодо виправлення становища приймалися негайно.
кримінальна справа

Кримінальний процес не дає особливих прав особі, крім появи у звинуваченого особливого статусу. Існує маса обставин, коли компанія чи окрема особа, всупереч своєму бажанню стають учасниками кримінального провадження: обшуків і допитів, здійснюють боротьбу за повернення вилученого майна, стикаються зі зверненнями правоохоронних органів.

Необхідно розуміти, що адвокат по кримінальним справам в кримінальному процесі завжди більше, ніж просто учасник процесу. За своїм призначенням, адвокат в першу чергу правозахисник, в зв'язку з цим роль адвоката в кримінальному процесі важко переоцінити. Краще з кримінальним адвокатом, який володіючи спеціальними знаннями в галузі кримінального права, в найкоротші терміни після звернення, професійно загляне  в суть проблеми клієнта і в рамках консультації чи інших видів юридичної допомоги, виробить процесуальну позицію у кримінальній справі.

При баченні кримінальної справи, адвокат в кримінальному процесі оцінить діяльність органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури, суду з точки зору законності, справедливості, гуманізму, виявить і усуне законним способом слідчі, прокурорські, судові помилки, що посприяє відновленню порушених прав, свобод і законних  інтересів клієнта.

Стадії участі кримінального адвоката

Як і будь-яка юридична діяльність, кримінальний процес ділиться на кілька стадій. Класифікація їх може бути різною. Це обумовлено різними підходами. Якщо дотримуватися класифікації, яка викладена в Кримінально-процесуальному законі, процес можна розділити на наступні етапи:

  • порушення кримінальної справи;
  • попереднє розслідування;
  • судове провадження;
  • провадження  в суді другої інстанції (апеляційної, касаційної);
  • перегляд вироків, ухвал, постанов суду, які вступили в законну силу;
  • виконання вироку.

Кожна із зазначених стадій в свою чергу теж ділиться на більш дрібні. Не залежно  від цього, кожен кримінальний адвокат може здійснювати юридичну допомогу на будь-якій  з перерахованих.

Варто пам'ятати, що звернення за послугами до адвоката на самому початковому етапі виникнення проблеми, значно збільшить шанси на сприятливий для Вас результат справи. У разі винесення незаконної ухвали, вироку, адвокати Києва допоможуть  Вам оскаржити дані процесуальні документи в вищих органах.

Значення участі кваліфікованого адвоката в кримінальній справі складно переоцінити. З цієї причини прагніть звертатися тільки до професіоналів, чия кваліфікація перевірена безліччю людей. Підходьте до вибору захисника з найбільшою ретельністю! Від цього залежить дуже багато!1