Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Статті. Розділ 3 » Вибираємо хостинг для сайту

Вибираємо хостинг для сайту

Вибираємо хостинг для сайту

Хостингом називають ресурс для зберігання вашого сайту, який забезпечує його безперебійну роботу. За цю послугу необхідно платити. Деякі провайдери пропонують безкоштовний хостинг. Але чи варто користуватися такою послугою? Тільки сайтам, які не хочуть існувати довго. Адже до безкоштовності додаються:

  • нав'язлива реклама;
  • нестабільність роботи;
  • загроза безпеки даних;
  • відсутність техпідтримки;
  • повільне завантаження;
  • низький рівень довіри користувачів.

Не подобається? Тоді переходимо до надійних варіантів.

Види хостингу

Ми розглянемо три основних види хостингу:

  1. shared або віртуальний хостинг
  2. віртуальний сервер VPS/VDS
  3. виділений сервер

Віртуальний shared-хостинг. Це найдоступніший тип послуги завдяки тому, що на одному фізичному сервері розташовується безліч, до сотні, сайтів. Відповідно потужності, дисковий простір і ціна діляться між ними. Адмініструється все повністю силами хостера, і вам не треба думати про налаштування. Недоліком послуги є нерівномірний розподіл потужностей між менш і більш навантаженими проектами.

Такий варіант підійде простим проектам: сайтам-візиткам, посадковим сторінкам і так далі.

Віртуальний сервер VPS / VDS. Це середній варіант між доступним і дорогим видом послуг. Він також заснований на принципі «сусідства», проте веб-проекти «відчувають себе» тут набагато вільніше, тому що «Сусідів» в десятки разів менше. До того ж, ваші дані займають місце і споживають потужності, чітко обумовлені тарифом, так що ділитися ні з ким не доведеться. Ще одним плюсом є можливість налаштування і завантаження кращого ПО. Базове налаштування може здійснити провайдер, а ось для детального вам буде потрібен окремий фахівець.

Варіант VPS-хостингу буде доречний для середніх інтернет-магазинів і проектів у розвитку.

Виділений сервер. Це самий витратний за вартістю хостинг. Адже для вашого проекту при цьому виді послуги буде надано окремий фізичний сервер, розташований на території провайдера. Ніяких сусідів, ви - одноосібний власник. Такий сервер доведеться обслуговувати своїми силами, тому що він повністю кастомізіруемий. Це дає необмежені можливості для настройки під себе, але й вимагає серйозних технічних знань від фахівця. Провайдер буде стежити лише за його працездатністю.

Цей варіант варто вибрати для великих інтернет-магазинів, онлайн-ігор і тому подібних ресурсів.1