Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Статті. Розділ 3 » Переваги коронок з кераміки

Переваги коронок з кераміки

стоматолог лікує зуби

Рано чи пізно майже кожна людина стикається з проблемою захворювання зубів, які призводять до їх руйнування та подальшої втрати. Якщо стоматолог вважає, що зуб вже неможливо реанімувати, тоді ставиться питання про його зміцнення або заміни протезом. Одним з найпоширеніших та найдорожчих видів зубних протезів є керамічні коронки, які ідеально відтворюють природний вигляд зубів. Вони вважаються найбільш естетичними і надійними, тому зазвичай їх використовують для протезування передньої частини зубного ряду.

Що собою являють керамічні коронки

Зубні протези із кераміки мають форму ковпака, які одягаються на попередньо обточені залишки зубів або на металеві вкладки, якщо їх верхівки повністю відсутні. Це може бути одиночна коронка, міст або знімна конструкція.

Їх розрізняють в залежності від складу матеріалу, з якого вони виготовлені. Всього є три різновиди:

  • з цирконієвого каркасу, облицьованого керамічною масою;
  • суцільнокерамічні, так звані, порцелянові;
  • суцільноцирконієві.

Всі вони відрізняються високою точністю виконання завдяки комп’ютерному фрезеруванню.

Які покази до встановлення зубних протезів із кераміки та процес їх виготовлення

Керамічні коронки рекомендуєтьсявстановлюватив наступних випадках:

  • при руйнуванні більшої частини зуба;
  • втраті одного або декількох зубів:
  • у разі необхідності зміни їх кольору, розміру, форми чи положення в зубному ряді;
  • при захворюванні ясен (парадонтоз, парадонтит або гіггівіт);
  • алергії на металеві конструкції;
  • у разі заміни таких виробів на титановому імпланті;
  • інше.

Перед встановленням керамічних протезів необхідно ретельно підготувати зубний ряд до цієї процедури. При необхідності стоматолог очищує його від каменю, пломбує кореневі канали, тощо.

Для виготовлення протезів знімаються відбитки зубів, а на їх місце тимчасово одягають пластмасові коронки. Процес виготовлення залежить від декількох факторів і може бути ручним або комп’ютерним. Зрозуміло, що другий спосіб більш високоточний, оскільки коронки моделюються комп’ютерним методом на сучасному зуботехнічному обладнанні та в подальшому виточуються на фрезерувальних станках нового покоління.

Плюсові якості та недоліки таких виробів

Зубні протези із кераміки можуть прослужити до 10 років в залежності від того, наскільки якісно вони виготовлені та як доглядає за ними сам пацієнт. Вони мають багато позитивних якостей, однак є у них і окремі мінуси.

Переваги коронок з кераміки перед іншими очевидні і полягають в їх легкості, безпеці, довговічності, гіпоалергенності, мінімальному травмуванні опорних зубів, естетичності та простоті у догляді.

Недоліки коронок з кераміки полягають в крихкості матеріалу, використанні лише цирконію і порцеляни та високій вартості.

Більше іформації ви можете дізнатись на сайті нашої клініки http://elvirabezvushko.com.ua1