Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Статті » Вища освіта в Польщі для українців

Вища освіта в Польщі для українців

Хорошою альтернативою вітчизняному навчанню є навчання у закордонних університетах. Найбільша кількість молоді обирає саме вищу освіту в Польщі, оскільки ціна за навчання не кусається, якість навчання висока, та й не треба далеко їхати. Далі ми детальніше поговоримо про переваги навчання в вузах Польщі.
Вища освіта в Польщі для українців

Розповімо про особливості вступу, необхідні документи та розкажемо, чим буде корисний рейтинг університетів. Ви можете звернутися на Проект ОБК, якщо у вас виникнуть будь-які питання щодо вступу. Співробітники цього проекту зможуть допомогти з вибором університету та спеціальності, а основне – з оформленням усіх документів, необхідних для успішного зарахування до обраного ВНЗ. Не завжди можна легко знайти всю інформацію щодо вступу, тому працівники проекту зможуть відповісти на будь-яке питання, що виникне у абітурієнта під час вступу.

Переваги вищої освіти в Польщі

Перш за все, варто відзначити високу якість освіти в країнах ЄС. Європейський диплом високо цінується роботодавцями усіх країн світу. Дуже важливим є спрямування освіти на практику, а не лише на теорію. Практична підготовка вкрай важлива для формування знань та вмінь студента, а в майбутньому – спеціаліста. Роботодавців перш за все цікавлять практичні навики, які має претендент на робоче місце. Якщо ви шукаєте інформацію про вищу освіту в Польщі для українців, то найбільше інформації щодо вступу, щодо кожного університету та цін ви знайте де на сайті Проекту ОБК. Цей проект був спеціально створений, аби допомогти абітурієнтам визначитися з вибором навчального закладу.

Ще однією вагомою перевагою навчання в цій країні є отримання європейського диплому. Завдяки ньому ви зможете влаштуватися на роботу в будь-яку з країн ЄС. Звичайно, за умови, що будете знати мову цієї країни. Під час навчання в ЄС студенти активно вивчають іноземні мови, а живе спілкування з іноземними студентами тільки сприяє засвоєнню цих знань.

Завдяки хорошим міжнародним зв’язкам між університетами ЄС, студенти мають змогу на деякий період (на рік або на семестр) поїхати навчатися у інший університет іншої країни ЄС. Це суттєва перевага вищої освіти в Польщі, завдяки якій студенти отримують неоціненний досвід.

Якщо ви виграли стипендію на навчання в Польщі, то зможете не тільки безкоштовно навчатися, але й отримувати щомісячну стипендію. Також у українських абітурієнтів є змога отримати грант на навчання за вагомі наукові дослідження.

Вибір університету та особливості вступу

Більшість абітурієнтів цікавить: як вступити до ВНЗ Польщі? Скільки це буде коштувати? Які документи необхідно подавати? Зупинимося на основних питаннях, які цікавлять кожного абітурієнта.

Почнемо з цифр. Ціни на навчання будуть залежати від обраного університету та спеціальності. В середньому, ціна за навчання в державних університетах становить близько 2-2,5 тис. євро на рік, у приватних – близько 1-1,5 тис. євро. Більше інформації щодо цін ви зможете дізнатись на сайті Проекту ОБК.

Давайте подивимось, що потрібно для навчання в Польщі. Серед необхідних документів:

  • ксерокопії свідоцтва про народження та паспортів – національного та закордонного;
  • атестат про середню освіту, а також додаток до нього;
  • сертифікат про знання мови, на якій буде проходити навчання;
  • медична довідка.


1