Масштабний розпродаж державних активів — час купувати через ProZorro.Продажі

Зараз в Україні триває процес реорганізації державної власності. Виставляються на продаж об’єкти, утримання яких наразі потребує більших коштів, ніж на них можна заробити. Такі об'єкти може купити будь-хто, здатний запропонувати державі більше за конкурентів, і підприємці активно користуються можливістю розширити обрії власного бізнесу.
Що продається
Об’єктом торгів у цьому процесі є будь-яка державна власність, що не приносить користі, просто перебуваючи на балансі держустанов. Сьогодні в рамках малої приватизації виставляються наступні лоти:
- об'єкти незавершеного будівництва;
- комерційна нерухомість;
- майнові комплекси;
- права на оренду державної власності;
- обладнання, техніка й транспортні засоби;
- виробничі підприємства та частки їхніх акцій;
- права на видобуток корисних копалин.
Аби не пропустити привабливі пропозиції, варто підписатись на розсилки майданчиків ProZorro і відслідковувати щотижневі дайджести. Вчасно помічений аукціон — це реальна можливість стати власником, наприклад, цінної нерухомості.
Як стати покупцем
Процедура продажу відбувається через електронні майданчики, які офіційно співпрацюють з системою ProZorro.Продажі. Отже, механізм проведення торгів — аукціон на підвищення стартової ціни — відбувається за простою, прозорою і зрозумілою схемою. Отримати доступ до участі в торгах можуть усі бажаючі. Для цього потрібно лише зареєструватись на Прозоро, знайти потрібний лот, подати заявку на участь і в ході торгів запропонувати найкращу ціну.
Відкриті аукціони з продажу держмайна вже принесли у бюджет майже 900 000 000 гривень. Це говорить про значний інтерес з боку потенційних покупців. Торги за деякі лоти тривають годинами, і початкова ціна подекуди зростає в сотні разів. Звичайно, що об’єкти в столиці або великих обласних центрах привертають більше уваги, тому в регіонах у цій боротьбі значно простіше перемогти.
Чому це корисно
Продаж державного майна зі зрозумілих причин корисний покупцям — не щодня випадає нагода купити такі цінні об'єкти. Відкриваючі для підприємців нові можливості, Україна стимулює розвиток бізнесу. У довгостроковій перспективі це означає економічне зростання та стабільність.
Приватизація корисна і безпосередньо державі, адже вона зменшує видатки на утримання й облік майна, яке прямо не використовується для наповнення бюджету чи надання послуг громадянам. Відкрита централізована електронна система зводить нанівець можливості для корупційного використання таких об'єктів.