Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Розваги » Як великому бізнесу отримати кредит?

Як великому бізнесу отримати кредит?

Розглядаючи ситуацію, економічну ситуацію в країні, стає ясним і зрозумілим той факт, що економіка країни не може існувати без підприємств різного рівня бізнесу. Звичайно, тут важливу роль відіграють підприємства великого бізнесу. Саме ці гравці дозволяють стійко формувати певний економічний захист країни від зовнішніх, досить агресивних чинників. Великі фірми, маючи свої ресурси, можуть забезпечити як свій розвиток, так і підтримати економічний ринок.

В Україні велика частина великих підприємств знаходиться за рамками кризових явищ. Але зустрічаються й такі холдинги, які потребують певної кількості позикових коштів. Детально розглядаючи поточну ситуацію таких підприємств, гостро постає питання про кредитування великого бізнесу, як засобу допомоги при фінансових труднощах. В даному випадку, має місце, яке фінансування необхідно для підприємства, короткострокове або довгострокове. Короткострокове кредитування виступає в ролі "швидкої допомоги" або швидкої допомоги для підприємства, коли необхідна невелика сума і досить на короткий термін.

Багато банків та мыжнародних кредитних компаній таких-як Dun & Bradstreet agency в даному випадку обмежуються сумою в розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і пропонують оформлення не більше ніж на два роки. До того ж оформлення такого роду експрес-кредиту не вимагає від підприємства великих витрат як тимчасових, так і грошових. Кредит розглядається в значно стислі терміни при мінімально можливому в даному випадку пакеті документів. Запорукою при короткостроковому кредитуванні може виступати обтяження на товари, що знаходяться в обороті.

Якщо мова заходить про довгострокове кредитування, то підприємство напевно знаходиться в тій ситуації, коли йому  необхідний розвиток. У цьому ж випадку заставою є його ліквідне майно. Це може бути нерухомість, обладнання, транспорт, депозити та цінні папери. Банк в свою чергу страхує свої ризики, пропонуючи оформлення кредиту на більш тривалий час, до семи років і, звичайно, суми тут також значні. Для того, щоб оформити довгостроковий кредит від підприємства потрібно не тільки повний пакет фінансової документації, а й якісно пророблений бізнес-план.

Що стосується величини питання, то розмір процентної ставки залежить від таких факторів як валюта кредиту, терміну і пакету документів. Також банки для визначення кінцевої процентної ставки можуть звертати увагу на ті ризики, фінансування яких і передбачається за допомогою позикових коштів банку. Найчастіше, це відбувається при інвестиційному кредитуванні.

Етапи кредитування великого бізнесу

1 етап. Подача кредитної заявки в банк на розгляд. На даному етапі банк збирає повний пакет документів від підприємства, тим самим намагаючись сформувати повну картину бізнесу і його стану. Банк і клієнт приходять до єдиного рішення щодо суми, терміну, валюти та процентної ставки по кредиту. На підставі даних фактів банк виносить попереднє рішення про можливість видачі підприємству великого бізнесу кредиту.

2 етап. На даному етапі на підставі прийнятого рішення і пакету фінансових документів банк розглядає кредитоспроможність підприємства як потенційного позичальника. Фахівцями банку виноситься рішення про ефективність роботи організації, а також її здатність щомісяця погашати встановлені банком відсотки. На даному етапі важливим є і оцінка передбачуваної застави.

3 етап. Кредитна угода. На даному етапі між клієнтом і банком підписується кредитний договір, якому вказані такі моменти як сума кредиту, термін, відсоткова ставка і графік погашення відсотків по кредиту.

4 етап. Виконання кредитних зобов'язань. Для подальшого розвитку підприємства цей етап є найбільш важливим, так як співпраця з банком і своєчасна виплата боргу дозволить підприємству сформувати позитивну кредитну історію, а також забезпечити собі подальшу підтримку з боку банку.

Таким чином, кредитування великого бізнесу як інструменту фінансової допомоги є невід'ємним чинником існування, як самого бізнесу, так і економіки країни в цілому, так як саме підприємства цього сегмента бізнесу формують каркас внутрішньої економіки.1