Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Статті. Розділ 7 » Види сонячних електостанцій та переваги їх використання

Види сонячних електостанцій та переваги їх використання

Сонячна електростанція

На сучасному етапі свого розвитку, людство постало перед необхідністю впровадження нових технологій для розробки альтернативних джерел отримання енергії. Адже традиційні, зокрема ті, що використовують корисні копалини, стають менш затребуваними та популярними. Важливість пошуку нових підходів, також зумовлюється необхідністю зменшення тиску на екологію планети. Найбільш вдалим та ефективним, альтернативним способом отримання електроенергії, є використання енергії сонця через спеціально розроблені сонячні електростанції, проектування та встановлення яких пропонує компанія Sunsay Energy.

Що таке сонячні електростанції та їх види

Під сонячною електростанцією (СЕС), розуміють фізико-інженерну споруду, складену з сонячних панелей та інших приладів, що має своїм призначенням перетворення енергії, що міститься у сонячному випроміненні на електроенергію.

У своїй роботі СЕС використовують різні технології і відповідно до цього поділяються на такі види:

  • Фотоелектричні, що перетворюють сонячну енергію в електричну у фотоелектричних сонячних панелях. Такі СЕС мають у своєму складі генератор, що складається з батарей, які являють собою напівпровідники, що акумулюють світло сонця та перетворюють його у електроенергію. Такою може бути звичайна невелика сонячна електростанція для дому. Ці електростанції мають деякі переваги. А саме: можуть функціонувати використовуючи розсіяне світло, мають доволі значний термін експлуатації та невелику вагу, прості в експлуатації та є надійними. Окрім того, фотоелектричні сонячні електростанції мають здатність до збільшення площі батарей, що призводить до підвищення продуктивності всієї СЕС.
  • Термодинамічні, це такі споруди, що виробляють електрострум з тепла, що отримується при перетворенні енергії Сонця. Сонячне світло, в таких СЕС направляється до теплообмінника, який нагріває воду до паровиділення. Пар приводить в дію паротурбінну установку, яка і виробляє електричний струм. Термодінамічні сонячні електростанції також мають свої переваги у використанні. Найбільш значимими є: набагато більший коефіцієнт корисної дії щодо перероблення сонячної енергії, простота будови та всієї конструкції, а також наявність можливості вироблення електричної енергії в разі відсутності світла, тобто в темний період доби.

Іноді застосовуються і інші способи ділення СЕС на види, однак запропонований варіант, є найбільш вдалим з точки зору саме способу функціонування.

Сонячні батареї: плюси використання

Сонячні батареї

До найбільш значимих плюсів використання сонячних батарей відносять наступні аспекти:

  • Здатність до постійного оновлення основного джерела – сонячної енергії. Сонячне випромінювання ніколи не зменшиться та є постійним.
  • Широкі можливості для використання. Сонячна енергія, що досягає планети, має значні обсяги, тому дефіцит такої «сировини» фактично є неможливим.
  • Достатня технологічність процесу роботи. Сонячні панелі, як і весь процес перетворення сонячної енергії у електричну, є простими у використанні. Сонячні електростанції практично не мають потреби в обслуговуванні. Окрім того, функція використання праці людини, зведена до мінімуму.
  • Економічність. Використання сонячної енергії вітається та підтримується державними програмами та міжнародними донорськими структурами. Приміром в Україні існує програма «Зелений тариф», відповідно до якої, держава закуповує електроенергію, отриману з альтернативних джерел за завищеним тарифом.
  • Екологічність. Використання СЕС є екологічно чистим способом отримання електричної енергії.

Деякі експерти, серед переваг, також виділяють дешевизну отримання електричної енергії, адже на її отримання споживач фактично не витрачає коштів. За виключенням витрат на закупівлю та встановлення самої СЕС.1