Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Статті. Розділ 7 » Види правової допомоги, яку надає податковий адвокат

Види правової допомоги, яку надає податковий адвокат

Податковий адвокат

Статтею 67 Конституції України на громадян покладається обов’язок декларувати свої доходи і сплачувати податки. Однак більшість фізичних осіб роблять це опосередковано – через роботодавця, тому рідко стикаються з претензіями з боку фіскальної служби. Набагато складніше доводиться підприємцям і керівникам комерційних фірм, як особисто відповідають за регулярне подання звітності і своєчасне перерахування частини доходів до бюджетів. Даний процес регулюється цілим комплексом нормативних актів, знати та дотримуватись яких буває непросто. Як наслідок, виникає заборгованість, нараховуються штрафи, на майно накладають арешт. Щоб уникнути неприємностей та мінімізувати фінансові втрати, знадобиться кваліфікований податковий адвокат. В Києві знайти такого спеціаліста можна за посиланням https://slinko.com.ua/uk/podatkove-pravo.

У яких випадках потрібен адвокат з оподаткування?

Необхідність в отриманні професійної правової допомоги найчастіше з’являється уже в момент реєстрації ФОП або юридичної особи. Та, як правило, на перших етапах буває достатньо консультації юриста, що спеціалізується в галузі господарського права. Послуги податкового адвоката стають актуальними тоді, коли вже були допущені певні помилки, які призвели до негативних наслідків. Зокрема, в Україні передбачені штрафи за ухилення від сплати податків і ЄСВ (статті 212, 212-1 Кримінального кодексу) та існує ряд адміністративних стягнень за недотримання порядку податкового обліку, несвоєчасне перерахування коштів, невиконання вимог державних органів, порушення виплати ПДФО (статті 163-1 - 163-4 КУпАП).

Накладення санкцій здійснюється за рішенням суду, тож участь адвоката у таких процесах може значно покращити становище відповідача. У випадку, якщо ті чи інші діяння посадових осіб фіскальної служби є незаконними та перешкоджають веденню бізнесу, підприємець має право захищати власні інтереси, виступаючи в ролі позивача. Однак, враховуючи останні зміни до Конституції щодо правосуддя (Закон №1401-VIII від 02.06.2016р.), представником особи в судах усіх інстанцій, в переважній більшості випадків, може бути лише адвокат.

Які послуги надає адвокат у сфері податків?

Правовий статус осіб, що мають відповідну освіту, досвід, склали кваліфікаційний іспит та отримали адвокатське посвідчення, визначається Законом №5076-VI від 05.07.2012 р. Зокрема, у ст.19 передбачені види такої діяльності, а статті 20, 21 описують відповідно права та обов’язки.

Повноваження податкового адвоката підтверджуються договором з клієнтом, ордером або довіреністю на вчинення певних дій. Сторони можуть передбачити такі послуги, як:

  • консультування з питань фіскального законодавства;
  • підготовка скарг, пояснень, відзивів, клопотань, заяв;
  • контроль дій державного інспектора під час проведення перевірки;
  • отримання відомостей, висновків експертів, збір доказів з різних джерел;
  • здійснення заходів щодо досудового врегулювання спору;
  • участь у засіданнях колегіальних органів;
  • представництво клієнта в судах;
  • надання інших правових послуг, не заборонених законами та етичними нормами.

Довіривши вирішення податкових справ досвідченому адвокату, приватний підприємець чи ТОП-менеджер компанії може зосередитися на більш важливих завданнях – підвищенні прибутковості, розширенні бізнесу, введенні інноваційних технологій. Таким чином, співпраця з юристом дозволить використати робочий час значно ефективніше, і разом з тим, отримати максимально позитивний результат при взаємодії з фіскальною службою або у суді.



1