Як зміцнити імунітет курей?

Ранньою весною всі в деякій мірі страждаємо від наслідків зимового авітамінозу, в тому числі, і наші вихованці – кури, адже в наявності мало свіжої зеленої їжі, фізичні навантаження обмежені, а денний день короткий. Що можна зробити, щоб зміцнити імунітет курей і підбадьорити їх зустріти весну в хорошій формі?
Ми часто говоримо про сильну імунну систему, але що це таке і як це працює? Механізм імунного захисту не завжди зрозуміла навіть у людей - це системна настройка організму, яка бореться з хворобами. Це величезна робота, так як мікроорганізми постійно оточують нас і наших курей.
Багато з цих організмів нешкідливі, але деякі є патогенними (викликають захворювання), тому іноді варто допомогти нашому імунітету, хоча не існує єдиного елемента, який виправить все - будьте скептичні до таких тверджень.
Багато інших факторів впливають на імунну відповідь - генетика, вік, здоров'я кишечника, запальні захворювання або погана навколишнє середовище. Деякі з цих речей ми не можемо змінити, але ми, безумовно, можемо допомогти курям з гарною, корисною їжею і добавками.
Весна – чудовий час, коли за зиму організм птахів відпочив і почав готуватися до активного періоду відкладання яєць.
1. Часник
Часник є потужним помічником імунної системи. Це також протимікробний засіб плюс деякі стверджують, що часник допомагає захистити курей від паразитів.
Подрібніть часник з розрахунку один зубчик на літр і спробуйте запропонувати курям. Якщо птахи з сумнівом поставилися до такої пропозиції, то розбавте питною водою, щоб кури почали пити. Як тільки вони звикнуть до часникового відтінку, доведіть до рекомендованої норми – зубчик на літр. Не використовуйте для складу металевий посуд і не перестарайтеся з часником.
2. Прянощі і трави
Є багато трав, які рекомендуються для здоров'я курей і гарного травлення. В деяких комерційних кормах виробники вже додають масло орегано і кориці.
Орегано вважається фаворитом для додання бадьорості: зміцнює імунну систему і допомагає захиститися від деяких інфекцій, таких як сальмонела, інфекційний бронхіт, пташиний грип та кишкова паличка. Зрозуміло, консультації ветеринара не скасовуються, якщо ви вводите в раціон орегано.
Кориця також славиться універсальними і корисними якостями. Має антибактеріальні властивості, зменшує запалення і є антиоксидантом.
Куркума і імбир, в основному, мають протиінфекційні переваги.
Петрушка, багата вітамінами А, В, С, Е і К, а також численними мікроелементами, стимулює кладку яєць.
3. Ягоди та фрукти
Є багато вітамінних продуктів, які корисні курям. Цитрусові не входять в цей перелік, а ось що птахи просто обожнюють.
Банани-містять вітаміни В6 і В12, а також магній, калій, клітковину і білок. Якщо ви купили банани "з синцями" і не хочете їх їсти, побалуйте курей. Як правило, некондиційні банани коштують дешевше, так що зверніть увагу на цей продукт в супермаркеті на розпродажі.
Заморожені ягоди ожини або малини-мрія будь-якої курки. Але оскільки це досить дорогий продукт, мало хто готовий розщедритися на такий презент. Тому – банани будуть більш єкономним варіантом.
4. Зелень
Свіжа капуста – прекрасне джерело вітамінів А, С, К, В6 плюс кальцій, калій, мідь і марганець. Зазвичай птахівники підвішують капусту в курнику на мотузку, тим самим мотивуючи птахів не тільки скуштувати корисної листової зелені, але і провести фізичні навантаження.
Якщо вас не дуже лякає наявність на ділянці кульбаб або подорожника, то навесні не видаляйте ці рослини.
Кульбаби містять вітаміни А, В, С, Е і К і численні мікроелементи, такі як кальцій і марганець. Крім того, це антиоксидант, а також протизапальний знеболюючий засіб.
Подорожник - ще один суперпродукт для курей. Він містить вітаміни та мінерали, а насіння, як кажуть, є природним гельмінтом і детоксикантом.
До корисних бур'янів також відноситься конюшина. І посадіть для курей кущики самої невибагливої суниці.
Ще одна швидка і корисна ідея-проросле насіння зернових. І пам'ятайте, поки не встановиться тепла погода, продовжуйте додавати кукурудзу на ніч.
5. Тонік для курей
Самий легкий в приготуванні і дешевий «тонік» для ваших курей – питво з яблучним оцтом. Такий склад покращує травлення і збільшує засвоєння кальцію, що особливо важливо влітку під час кладки яєць. Рекомендована доза становить 1 столова ложка на 4 літри води.
6. Яйце
Кури також люблять яйця. Приготуйте зі свіжих яєць базікати, додавши в суміш прянощі і трошки вівсяного борошна.
Не забудьте дати їм і яєчну шкаралупу, але тільки попередньо оброблену.
Запікайте шкаралупу в духовці на повільному вогні близько години і переконайтеся, що шкаралупки роздроблені на дрібні, крихітні шматочки, щоб вони стали абсолютно невпізнанні для курей.