Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Статті. Розділ 1 » Вибір авто для міста

Вибір авто для міста

Купівля автомобіля - це відповідальний процес, так як машина купується не на один рік. Тому не раціонально вибирати ТЗ тільки виходячи з його низької вартості. Згодом така покупка може обійтися дорожче через витрати палива і незручностей в пробках або під час паркування.
Chery Tiggo 2

Сьогодні на ринку представлений величезний вибір автомобілів на будь-який колір і смак. Тому автовласникам складно зорієнтуватися в такому розмаїтті.

Основною характеристикою авто для міста можна вважати розміри самого автомобіля.

Перш за все варто визначитися, як часто і в який час автовласник використовує машину. Якщо він щодня їздить на роботу по корках і змушений шукати місце для парковки в центрі міста, то оптимальним варіантом буде компактний автомобіль з автоматичною КПП.

Невеликий автомобіль  має масу переваг. Перш за все вдасться заощадити купу часу на парковці. Крім цього такі машини не ненажерливі, тому однієї заправки цілком вистачить на тиждень поїздок.

В цьому випадку можна звернути увагу на кроссовер  Chery Tiggo 2 який відрізняється компактністю і невеликою потужністю. Більше інформації щодо цього авто на сайті https://www.chery.kiev.ua/tiggo-2 автосалону "Автомабільний центр Київ".

Але, габарити, це не єдине на що потрібно звертати увагу.

Потужність і тип двигуна

Купувати машину з потужністю понад 200 к.с. і об'ємом мотора на 2,5-3,5 літра не раціонально. У міських умовах рідко вдається використовувати такий автомобіль навіть в половину його сили. Також варто звернути увагу на те, що такі ТЗ набагато прожерливі. Якщо врахувати, скільки зараз коштує бензин, то навіщо зайвий раз переплачувати. Не варто забувати і про транспортний податок. Чим більше в авто «конячок», тим більшу суму доведеться щорічно платити.

В цьому випадку є два варіанти:

  1. Якщо найчастіше автомобілісту потрібно їздити по місту і стояти в пробках в годину пік, то купувати авто з двигуном на 1,4-1,6 літра. Такі машини відрізняються економічністю і добре почуваються на трасі. Вони оптимальні для частого розгону і гальмування. Як правило, витрата палива у таких моделей коливається в межах 8-10 км, незалежно від типу коробки передач.
  2. Якщо автовласник проживає за межами міста і частину дня змушений пересуватися, то варто віддати перевагу більш потужному авто, на 1,8 літрів. Такі ТЗ відрізняються великим ресурсом роботи, добре показують себе при обгоні і справляються з дорожніми покриттями поганої якості.

Паливо для авто

Також варто звернути увагу на тип двигуна. Сьогодні у продажу є бензинові, дизельні двигуни і моделі з турбінними або атмосферними силовими агрегатами. Незважаючи на те, що дизельне паливо коштує на порядок дешевше, воно як і раніше не прирівнюється до європейського. Значить рівень викидів в атмосферу може бути занадто великим, що призведе до численних проблем при проходженні ТО. Тому для міста однозначно варто купувати авто з бензиновим двигуном.

Якщо говорити про турбіновий або атмосферний двигун, то перший варіант відрізняється більшою «спритністю». Однак такий варіант підходить тільки в тому випадку, якщо ТЗ використовується не постійно. Якщо ж потрібна більш витривала і надійна «робоча конячка», то безперечно варто купувати модель з атмосферним силовим агрегатом.

Приблизно також є ситуація з коробкою передач.

Є ще кілька моментів, які потрібно врахувати при виборі міського авто:

  1. Кліренс. Для засніжених і не найякісніших доріг потрібно вибирати авто з кліренсом не менше 150 мм. У цьому питанні чим вище, тим буде краще.
  2. Вартість обслуговування. Звичайно, можна купити машину в кредит або по акції. У цьому випадку ціна буде нижче, але ось подальше обслуговування може сильно вдарити по кишені. Тому попередньо варто оцінити розцінки автомайстерень для конкретної марки авто.
  3. Радіус розвороту. Чим менше цей параметр, тим краще. Машину буде простіше припаркувати, що в умовах мегаполісу є важливою особливістю. Крім цього менший радіус розвороту спростить пересування по дворах.

Отже, перш ніж вибрати авто потрібно подумати для яких саме цілей буде використовуватися машина. Звичайно, деякі речі важко спрогнозувати заздалегідь, наприклад, наскільки велика буде сім'я. Тому варто кілька разів зважити всі за і проти, оцінити вартість майбутнього сервісного обслуговування, наявність запчастин і інші параметри.1