Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Статті. Розділ 1 » Вибір вхідної двері в приватний будинок

Вибір вхідної двері в приватний будинок

Розташування зовнішніх дверей для приватного будинку потрібно спланувати заздалегідь. Треба враховувати не сторони світу, а місцеву троянду вітрів. Якщо переважне рух повітря буде відбуватися в бік дверей, то витрати на опалення трохи зростуть.
вхідні двері в будинок

Від прямих сонячних променів і опадів двері захищають за допомогою козирка над ганком.

Згідно пожежним нормам, двері потрібно встановлювати з відкриванням в напрямку виходу людей з будівлі, тобто назовні. Причому петлі слід розміщувати з внутрішньої сторони отвору. Таку дверну конструкцію важче зняти або видавити.

Крім головного входу, в будинку зазвичай передбачають і другий, господарський. Його влаштовують з боку ділянки.

Врахувати наявність другого входу треба при внутрішньому плануванні: між основною і додатковою вхідними дверима не повинно бути прямого проходу, інакше можлива поява сильних протягів. Бажані перегородки, простінки і зміни рівня.

Нарешті, ширину одностулкових дверей приймають рівною 0.9 – 1.2 м., менший розмір створить проблеми для вхідних, а при великих параметрах полотно двері стане занадто масивним і двері буде незручно відкривати.

встановлення вхідних дверей

Який замок вибрати для зовнішніх дверей приватного будинку?

Зовнішньої двері потрібна надійна система замикання. Бажано, щоб було два замки, причому різної конструкції. Основний-сувальдний, додатковий (поєднаний з ручкою) – циліндровий.

А для додаткового захисту від злому запірні механізми дверей обладнають броненакладками. Надійність замку залежить від кількості борозен/заглиблень.

Їх повинно бути не менше восьми у сувальдного замку і не менше шести у циліндрового.

замки вхідних дверей

Які вхідні двері краще: особливості конструкції

Для виготовлення дверей використовують тверду деревину, композитні матеріали або метал. Останній варіант-найкращий.

Міцні сталеві вхідні двері надійно захищають від зазіхань злодіїв. Правда, для цього її товщина повинна бути в діапазоні від 1,5 до 2 мм. більш тонший сталевий лист досить легко пробити або вигнути, навіть якщо мктал легований.

Товщина металу дверного полотна більше 2 мм зробить двері занадто важкими, що підвищить навантаження на петлі і з часом може привести до перекосу конструкції.

Кращі металеві двері виготовляють з цілісних сталевих листів, без зварних швів. Листів може бути два або три (додатковий ставлять між двома основними). Усередині конструкції, в якості каркаса жорсткості, встановлюють металеві трубки-розпірки.

Слід врахувати, що наявність внутрішнього каркаса куди важливіше додаткового сталевого листа. Також між листами укладають тепло - і звукоізоляційний наповнювач (пінопласт/пінополістерол або мінеральну вату). Загальна товщина вхідних дверей повинна становити близько 50 мм.

наповнення та утеплення вхідних дверей

Фахівці рекомендують зробити приховані петлі, які набагато важче зрізати. Причому петель повинно бути не дві, а хоча б три. В ідеалі-чотири. Це допоможе перерозподілити навантаження і забезпечити рівномірність дверної конструкції на довгий період.

Також обов'язкові зовнішні лиштви, які закривають щілину між дверною коробкою і прорізом і запобігають спроби виламати полотно разом з коробкою.

Нарешті, всередині надійної вхідних дверей розташовують ригельну систему: металеві штирі (по два на кожну сторону), які висуваються з торців при замиканні. Якщо ригелі мають обертову функцію, то перепиляти їх практично неможливо.

вхідні двері в будинку

Для якісної теплоізоляції будинку дуже важлива хороша щільність прилягання двері до коробки, яка досягається за допомогою ущільнювальних елементів.

Якість установки двері, герметичність стиків дверного полотна і коробки можна перевірити, просто затиснувши між коробкою і дверним полотном аркуш паперу – він не повинен випадати.1