Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Статті. Розділ 1 » Сонячні батареї для будинку: їх вибір, розміщення і використання

Сонячні батареї для будинку: їх вибір, розміщення і використання

Сонячні батареї для будинку: їх вибір, розміщення і використання

Як додаткове альтернативне джерело енергії, сонячні батареї досить активно застосовуються не тільки в промислових, але і побутових умовах. Але перш ніж встановити собі таке джерело електроенергії, покупцеві важливо дізнатися, як підібрати оптимальні за характеристиками і потужностями сонячні батареї для будинку, адже ціна готових комплектів варіюється в досить великому діапазоні.

Підібрати  якісні сонячні батареї для будинку можна тут https://www.vdr.com.ua/power/alt-istochniki-energii/solnechnye-batarei.html, також можна отримати консультацію спеціаліста.

Де найчастіше використовуються сонячні батареї

Сфера застосування сонячних батарей величезна. Вже зараз їх з успіхом використовують для електропостачання приватних і багатоквартирних будинків, господарств, в тому числі для освітлення і обігріву теплиць, будівель, освітлення прибудинкової території, живлення приладів.

Найчастіше про автономне електропостачання замислюються в наступних випадках:

 • якщо місцевість не електрифікована, сонячні панелі для приватного будинку обійдуться набагато дешевше, ніж використання рідиннопаливних генераторів.
 • у сільській місцевості нерідко відключають електрику, і люди залишаються без світла. Включивши автономне електропостачання, можна жити в звичному комфорті тривалий час, тим більше, що в комплекті з сонячними панелями завжди йде акумулятор.
 • у багатоквартирних будинках сонячні модулі також застосовуються в якості резервних, а також існують проекти, що передбачають використання сонячної енергії для гарячого водопостачання.

Термін служби сонячних батарей

Як правило, в документах на обладнання, вказується термін придатності від 20 до 25 або навіть 30 років. Однак багато пристроїв продовжують функціонувати і після зазначеного виробниками періоду. Наприклад, перша в світі сонячна батарея працює вже понад 60 років, а за ці роки технологія виробництва була суттєво вдосконалена.

Явно можна виділити тільки один недолік - при постійній експлуатації потужність обладнання знижується, проте ці показники незначні: за 10 років не більше ніж на 10%.

При дотриманні нескладних рекомендацій термін служби сонячних панелей можна збільшити:

 • попереджати фізичні ушкодження, такі як падіння дерев, зрив вітром і подряпини на чутливих елементах. Від останніх залежить ефективність роботи пристрою.
 • регулярно проводити догляд: обслуговування і очищення.
 • при необхідності встановити вітрозагороджувальні  конструкції.

Сонячні панелі для приватного будинку (готові комплекти) в систему включають такі складові: акумуляторні батареї та силову електроніку. Термін служби перших пристроїв становить від 2 до 15 років, других - від 5 до 20 років, в залежності від характеристик, інтенсивності експлуатації і дбайливого догляду.

Загальні характеристики сонячних батарей

Обладнання не завдає шкоди навколишньому середовищу і забезпечує стабільне живлення без стрибків напруги. І, головне, поставляє безкоштовну енергію: за яку не приходять комунальні рахунки.

Сонячний модуль перетворює світло в електричну енергію, генеруючи постійний струм. Площа панелей може досягати декількох метрів. Коли необхідно збільшити потужність системи, збільшують кількість модулів. Їх ефективність залежить від інтенсивності сонячного світла і кута падіння променів,  від місця розташування, сезону, кліматичних умов і часу доби. Щоб грамотно враховувати всі ці нюанси, монтаж повинні виконувати професіонали.

Види модулів

 1. Монокристалічні. Складаються з силіконових осередків, що перетворюють сонячну енергію. Відрізняються компактними розмірами. За своєю продуктивністю це найефективніша (ефективність до 22%) сонячна батарея для будинку.
 2. Полікристалічні. У них використовується полікристалічний кремній. Вони не так ефективні (ефективність до 18%), як монокристалічні фотоелементи. Зате їх вартість істотно нижче, тому вони доступні широким верствам населення.
 3. Аморфні. Мають тонкоплівкові фотоелементи на основі кремнію. Поступаються моно і полікристалам з вироблення енергії, та й коштують дешевше. Їх перевагою є здатність функціонувати при розсіяному і навіть слабкому освітленні.

У систему входять також такі компоненти:

 • інвертор, який перетворює постійний струм в змінний.
 • акумуляторна батарея. Вона не тільки накопичує енергію, а й нівелює перепади напруги, коли змінюється рівень освітленості.
 • контролер зарядної напруги акумулятора, режиму зарядки, температури і інших параметрів.

В магазинах можна придбати як окремі компоненти, так і цілі системи. При цьому потужність пристроїв визначається виходячи з конкретних потреб.1