Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Статті. Розділ 1 » Шайба стандарту din 125: особливості та призначення

Шайба стандарту din 125: особливості та призначення

Шайби – це допоміжний елемент механічного кріплення, що підкладаються під гайку, болт, гвинт чи саморіз для збільшення площі притиску. Існують шайби з додатковим функціоналом, наприклад, запобігання розкручуванню, проте найпоширенішою є шайба стандарту din 125, що має найпростішу конструкцію і використовується лише за основним (у даному випадку – єдиним) призначенням.

Що являє собою шайба плоска металева din 125 ми розповідаємо нижче.

Що це таке?

Шайба din 125 – це пласке металеве коло з отвором посередині. На цьому опис її конструкції закінчується. Але така простота і є особливістю виробу – він найпоширеніший з усіх видів шайб та дешевий у виробництві. 

Єдине завдання, яке виконує ця шайба – це збільшення площі притиску голівки стрижневого елементу. Але останнє переслідує вже кілька цілей, а саме:

  • Встановлення кріплення малої площі, що здатне провалитися в отвір. Зазвичай так буває, коли діаметр гайки чи головки болта замалий для отвору;
  • Захист поверхні деталі від деформацій та інших механічних ушкоджень, наприклад, коли вона м’яка;
  • Використання кріплення на поверхні з нерівностями. Так, складна топографія та дефекти поверхні можуть бути врівноважені шайбою плоскою металевою, в результаті чого кріплення завертається рівніше.

Єдиною особливістю шайби din 125 є невелика різниця між зовнішнім та внутрішнім діаметром. Для кращого розподілу тиску по поверхні деталі логічніше було б використовувати більш широкий варіант з малим отвором, але din 125 краща для застосування в місцях зі складним доступом, обмеженою площею поверхні, а також вона не деформується в результаті надмірного притиску.

Технічні характеристики

Шайба din 125 називається круглою плоскою і описується всього трьома розмірами: 

  • Номінальним або внутрішнім діаметром d. Це діаметр стрижня болта (гвинта), з яким ця шайба сумісна. Якщо стрижень має метричне різьблення, наприклад, 6 мм, то про шайбу кажуть, що вона має діаметр М6;
  • Зовнішнім діаметром D. Різницю між зовнішнім та внутрішнім діаметром, поділену навпіл, часто називають шириною шайби. Наприклад, шайба плоска металева М6 внутрішнім діаметром 6,4 мм та зовнішнім 12 мм має ширину 2,8 мм. Співвідношення діаметрів D/d дорівнює від 1,71 до 2,35;
  • Товщиною H, що знаходиться у діапазоні від 0,3 до 12 мм.

Шайба din 125 виготовляється з нержавіючої або вуглецевої сталі різних типів класу А2, а також аустенітної кислотостійкої сталі класу А4, латуні, бронзи, сплавів кольорових металів. Для підвищення експлуатаційних характеристик на сталеві шайби може бути нанесене спеціальне покриття (оцинкування, нікелювання, жовте хроматування).

Де придбати шайбу плоску металеву стандарту din 125?

Цей метвиріб у великому розмірному різноманітті можна замовити за посиланням https://mynizhyn.com/news/info/28091-ekspluataciini-jakosti-ploskih-shaib.html. Його ціна настільки мала, що економити шайбу не потрібно, завдяки чому можна задовольнити всі монтажні потреби.1