Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Статті. Розділ 1 » Пігментація шкіри: причини і шляхи вирішення

Пігментація шкіри: причини і шляхи вирішення

Пігментація на шкірі

Дуже часто, стикаючись з певними проблемами шкіри, традиційних засобів догляду виявляється недостатньо. Наприклад, в останні роки з підвищенням сонячної активності дуже багато людей зіткнулися з проблемою гіперпігментації. Крім цього, накопичені проблеми зі здоров'ям також часто стають причиною подібних проблем шкіри.

Пігментація – це фарбування тканин певним кольором, який обумовлений генетичними особливостями і поєднанням різних пігментів: коричневого (меланін), жовтого (каротин), червоного (оксигемоглобін) і синього (дезоксигемоглобін). Найважливішим серед них є меланін.

Меланін – це пігмент, що виробляється клітинами шкіри – меланоцитами – для захисту від шкідливого впливу ультрафіолетових променів. У людей зі смаглявим відтінком шкіри вміст меланіну значно вище, ніж у людей зі світлою шкірою. До того ж, люди зі смаглявою шкірою схильні до подібних порушень набагато більше, ніж світлошкірі.

При порушенні функції синтезу меланіну з'являються такі зміни в пігментації шкіри, як родимки, веснянки, пігметні плями, лентіго і т. д.

Якщо родимки і веснянки, як правило, проблем не доставляють, то зовсім по-іншому виглядає ситуація з пігментними плямами, викликаними гормональними порушеннями, вагітністю (хлоазма) або віковими змінами (лентіго). Крім того, причинами порушень пігментації шкіри можуть стати захворювання печінки і жовчного міхура, порушення роботи ендокринної системи, механічні пошкодження шкіри, токсичний вплив і т. д.

Основною причиною виникнення порушень пігментації шкіри є вплив ультрафіолету. Надмірне перебування на сонці або в солярії можуть стати причиною структурних змін шкіри, які роками можуть залишатися непомітними, а потім стати причиною різкої зміни пігментації шкіри.

Для того, щоб уникнути подібних явищ, необхідно обмежити своє перебування на сонці або в солярії і використовувати сонцезахисний крем з SPF 30 і вище. Вибираючи сонцезахисний крем, звертайте увагу на те, щоб крем мав фізичний фактор захисту, а не тільки хімічний, оскільки це гарантує 100% захист від сонячних променів спектра А і В.

Сонцезахисний крем Obagi Sun Shield Matte SPF 50 містить фізичний SPF, має легку і приємну текстуру і забезпечує захист широкого спектра від променів UVA/UVB, захищаючи від фотостаріння і появи небажаної пігментації.

Для боротьби з пігментацією існує безліч косметичних засобів, що містять освітлюючі шкіру компоненти: арбутін, вітамін С, койєву кислоту, гліколєву кислоту і т. д. Але найефективнішою речовиною для боротьби з гіперпігментацією різної етіології вважається гідрохінон.

Гідрохінон – це речовина, яка пригнічує діяльність меланоцитів, впливаючи, таким чином, безпосередньо на сам механізм утворення пігментних плям. Завдяки своїй ефективності, гідрохінон визнаний «золотим стандартом» в лікуванні гіперпігментації.

Гідрохінон в концентрації 4% є ключовим інгредієнтом терапевтичних систем догляду Obagi Nu-Derm і Obagi-C Rx.

Система Obagi Nu-Derm є найефективнішою в боротьбі з пігментацією різного ступеня інтенсивності і віковими змінами шкіри: мімічними і глибокими зморшками, розширеними порами, тьмяним кольором обличчя.

Система Obagi-C Rx містить 4%, арбутин і L-аскорбінову кислоту та сприяє усуненню пігментації легкої і помірної форми, покращує текстуру шкіри і надає кольору обличчя яскравість і сяйво.

Система Obagi Nu-Derm перетворює вашу шкіру зсередини

Obagi Nu-Derm – це клінічно схвалена система догляду, спрямована на боротьбу з пігментацією і віковими змінами шкіри. Активні інгредієнти, що входять до складу продуктів системи Nu-Derm, працюють на клітинному рівні, проникаючи в глибокі шари і активізуючи основні природні процеси шкіри. В результаті використання системи поверхня шкіри повністю оновлюється, набуваючи здоровий, рівномірний колір обличчя, гладкість, пружність без ознак фотопошкоджень та інших вад.

Основними діючими компонентами системи є 4% гідрохінон і третиноїн 0,05% і 0,1%.

Гідрохінон 4% чинить пригнічувальну дію на активність меланоцитів, значно зменшуючи прояви пігментації і запобігаючи її поява в подальшому.

Третиноїн 0,05% і 0,1% - має кератолічний і себостатичний ефект, зменшує товщину рогового шару, активізує діяльність фібробластів.

Косметические средства Obagi Nu-Derm

Система Nu-Derm трансформує і перетворює шкіру зсередини, допомагаючи коригувати і усувати видимі ознаки старіння, викликані агресивним впливом зовнішніх факторів і ультрафіолету.

Основні завдання системи Obagi Nu-derm:

 • боротьба з видимими ознаками старіння, мімічними і глибокими зморшками;
 • нормалізація розміру пор;
 • підвищення еластичності, пружності шкіри;
 • нормалізація виділення шкірного жиру;
 • усунення пігментації і гіперпігментації;
 • поліпшення кольору обличчя;
 • захист шкіри від негативних зовнішніх впливів.

Програма лікування за допомогою системи Obagi Nu-Derm має на увазі суворе дотримання покрокової інструкції застосування засобів і триває протягом 18-24 тижнів. Цей період включає три етапи на шляху до повної трансформації шкіри:

6-8 тижнів – заміна старих, пошкоджених клітин шкіри на нові;

12-16 тижнів – активізація процесу виробництва шкірою здорових клітин. Прискорення процесу ділення клітин, підняття їх на поверхню, нормалізація діяльності меланоцитів.

18-24 тижні – завершення процесу трансформації клітин шкіри. Відновлення рівня колагену і еластину в шкірі, поліпшення кровообігу, підвищення рівня зволоженості шкіри. Шкіра отримує всі необхідні речовини в достатній кількості і здатна самостійно виробляти і утримувати вологу.

Система Obagi-C Rx

В основі формул системи Obagi-C Rx – використання 4% гідрохінону і вітаміну С, які надають потужний комплексний вплив на шкіру, забезпечуючи помітний результат вже через 6-8 тижнів.

Система Obagi-C Rx призначається пацієнтам з проявами гіперпігментації легкої чи помірної форми, тьмяним кольором обличчя і початковими ознаками фотостаріння.

Система Obagi-C Rx використовується протягом 6 місяців і забезпечує гарантоване усунення проявів гіперпігментації, підвищення еластичності і пружності шкіри вже через 6-8 тижнів застосування.

Косметические средства Obagi-C Rx

Продукти системи Obagi-C Rx також рекомендовані для застосування тим пацієнтам, яким необхідна система Nu-Derm, але вони не готові дотримуватися суворого режиму або бояться сильного подразнення шкіри у перші тижні використання системи Nu-Derm.

Як працює система Obagi-C Rx:

4% гідрохінон, що міститься в складі формули засобів, надає потужний інгібуючий вплив на діяльність меланоцитів – клітин шкіри, що виробляють меланін. Гідрохінон обмежує вироблення меланіну в шкірі, попереджаючи появу пігментації і освітлюючи шкіру.

На сьогоднішній день гідрохінон є найефективнішою речовиною, що усуває гіперпігментацію різної етіології: веснянки, хлоазму, мелазму і лентиго.

Система Obagi-C Rx включає:

 • Obagi-C Rx System Starter Set - Стартовий набір для нормальної, жирної/для нормальної, сухої шкіри;
 • Obagi - C Rx Cleansing Gel - очищуючий гель з вітаміном С, 200 мл;
 • Obagi-C Rx Clarifying Serum - сироватка Рідка (для нормальної, жирної шкіри/для нормальної, сухої шкіри) - 57 г;
 • Obagi-C Rx Balancing Toner - Лосьйон для нормальної, жирної шкіри, 190 г;
 • Obagi-C Rx Exfoliating Day Lotion - Відлущуючий лосьйон для нормальної, сухої шкіри, 57 мл;
 • Obagi-C Rx Therapy Night Cream - Нічний крем з гидрохиноном, 57 г;
 • Obagi-C Rx Sun Shield Matte SPF 50 - Сонцезахисний крем SPF 50, 85 мл.


1