Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Статті. Розділ 1 » Лазерна епіляція. Розвіюємо 12 головних міфів

Лазерна епіляція. Розвіюємо 12 головних міфів

Спеціаліст центру лазерної епіляції ЛазерБьюті проаназізувала популярні міфи про процедуру видалення волосся лазером та дала свої висновки.
Лазерна епіляція. Розвіюємо 12 головних міфів

Що таке лазерна епіляція? Це руйнування волосяних фолікул без пошкодження шкіри. Завдяки впливу лазера на волосяний фолікул оброблене волосся руйнується, випадає і більше не виростає ніколи. Мішенню для лазера служить темний пігмент меланін, що знаходиться в волосі. Для повного видалення максимальної кількості волосся (70-95%) потрібно пройти курс не менше 6 процедур з інтервалом 1,5 - 3 місяці (все залежить від індивідуальних особливостей конкретної особи).

Лазерна епіляція - методика, яка дійсно дозволяє радикально вирішити проблему небажаного волосся на тілі надовго або назавжди. У світі ця технологія існує і успішно застосовується на практиці більше 20 років. Тим не менш, навколо лазерної епіляції існує чимало міфів, що спотворюють уявлення про процедуру та її можливості.

Як і у багатьох інших процедур, існують протипоказання застосування лазерної епіляції, це - системні захворювання шкіри, цукровий діабет, епілепсія, злоякісні новоутворення на шкірі, активний туберкульоз і вагітність та період лактації. Однак наявність «але» зовсім не скасовує плюсів і вже точно не повинно породжувати міфи і вигадки.

Лікар-дерматолог центру епіляції ЛазерБьюті зібрала і проаналізувала найпопулярніші міфи про лазерну епіляцію, визначивши головні «за» і «проти».

Давайте розглянемо все по порядку, чого дійсно варто побоюватися, а що залишається вигадкою і не більше.

Міф 1. Лазерна епіляція шкшкодить для здоров'я

Глибина проникнення лазерного променя під час процедури становить 1-4 мм, він досягає тільки видимої частини волосини, потім повністю розсіюється і ніколи не проникає глибше шкіри. При впливі лазера руйнується тільки волосяна цибулина та капілярті судини, які живлять її.

Єдине, що може виникнути після процедури - почервоніння, подібне тому, яке виникає у людини, після довгого перебування на сонці. Це почервоніння частково є показником правильно виконаної процедури. Через кілька годин це почервоніння проходить безслідно.

Висновок: лазерна епіляція не шкідлива

Міф 2. Лазерна епіляція викликає утворення рубців і вростання волосся

Рубцювання досить часто зустрічається при проведенні електроепіляції, при якій в шкіру вводять голки. Оскільки лазерна епіляція не супроводжується порушенням цілісності шкіри, то не викликає і рубцювання.

Вростання волосся, яке дуже часто супроводжує депіляцію, не зустрічається при лазерній епіляції. Більш того, лазерна епіляція рекомендується як метод усунення таких проявів.

Висновок: Лазерна епіляція не викликає таких наслідків

Міф 3. Лазерна епіляція - це дорого

За останні кілька років ціни на лазерну епіляцію в Україні практично не змінювалися. Крім того, порахуйте, скільки зазвичай жінка витрачає в рік грошей на купівлю засобів для депіляції (верстати, креми, пінки і т.д.). А за 10 років? І порахуйте вартість курсу лазерної епіляції (6-8 сеансів і інтервалом 2-3 місяці і все буде зрозумілим).

Звичайно, багато чого залежить від вашого бюджету. Якщо щомісячі статки невеликі, то похід до салону на лазерну епіляцію може сильно вдарити по кишені. До того ж потрібно відвідати фахівця не один раз, якщо ви хочете домогтися стійкого ефекту і відмінного результату.

Краса вимагає жертв, і якщо деякі ділянки шкіри з врослим волоссям доставляє незручності і не дають спокійно спати, краще вкласти гроші, зробити епіляцію і насолоджуватися усвідомленням своєї власної привабливості і привабливості.

Висновок: Дивлячись з чим порівнювати

Міф 4. Лазерна епіляція - це боляче

Неможливо стверджувати однозначно. Все залежить від індивідуального порогу больових відчуттів. Відчуття при лазерній епіляції, швидше за все, можна назвати неприємними, і зазвичай добре переносяться пацієнтами. Однак, для особливо чутливих місць на тілі (бікіні, пахви) у деяких випадках застосовується знеболюючий крем.

Однозначно - воскування і механічна депіляція у багато разів болючіше! Немає нічого страшного в тому, щоб трохи потерпіти, всього-то кілька сеансів, проте результат вартує цього. До речі, електро- і біоепіляцію робити набагато болючіше.

Вердикт: Больові відчуття пізнаються в порівнянні та суто індивідуальні

Міф 5. Світле волосся можна видалити лазером

Тут є тільки частка правди. Промінь впливає лише на волосяний фолікул з темним пігментом, тобто лазер «не бачить» світле, сиве або пушкове волосся. Тому, якщо ви від природи блондинка, то лазерна епіляція не допоможе. При гормональних порушеннях в організмі, ця процедура також не принесе користі.

Лазерна епіляція базується на принципі селективного фототермолізу - лазерне світло поглинає орган-мішень (темний пігмент у волосі - меланін або гемоглобін в судинах). При цьому навколишня шкіра, яка не містить пігменту, не пошкоджується. Таким чином, світлий, пушковий або сивий волос лазер «не бачить». Більш того, на сьогоднішній день не існує ні лазерних, ні фотоепіляторів, які б успішно і радикально усували пушкове або сиве волосся. Це суперечить принципу світлової епіляції.

Висновок: Позбутися можна тільки волосся яке містить пігмент

Міф 6. Видалити волосся можна за 1 раз і назавжди. Результат після лазерної епіляції - 100%

А ось це, на жаль, не так. Волосся не буде рости в такій кількості, до того ж буде набагато тонше і слабкіше, але воно буде.

Лазерна епіляція не вирішить проблему небажаної рослинності раз і назавжди. Лазерний промінь поглинає лише «зрілі» волосяні фолікули, а таких на тілі одночасно всього 5-20 відсотків. Зруйновані фолікули не ростуть, але «спляче»  волосся проростає. Тому за один сеанс видалити всі зайві волоски не вийде. Повний курс триває від восьми місяців до двох років (це період зміни волосся).

Ніхто не дасть вам 100% гарантію, що через якийсь проміжок часу волосся не почне знову активно рости. На надлишковий ріст волосся впливає безліч факторів, таких як ендокринні порушення, гормональний дисбаланс і т.д., тому ніхто не зможе гарантувати, що через кілька років волосся не почне активно рости.

Зазвичай після 4 процедур через 4 роки проростає менше 40% волосся (дані досліджень). На подібний ефект і потрібно розраховувати.

Для эфективного проходження процедури слід дотримуватись декількох невибагливих правил підготовки до лазерної епіляції та рекомендацій лікаря.

Міф 7. Лазерну епіляцію можна проводити на засмаглій шкірі

Безумовно, при засмагу в шкірі утворюється меланін, який і є мішенню для лазера, тобто у такому випадку ризик отримання опіку зростає. Процедура рекомендується тільки через два тижні після інтенсивного загару.

Міф 8. Лазер сприяє появі новоутворень шкіри

Пухлини шкіри є протипоказанням для лазерної епіляції. Онкогенну дію мають ультрафіолетові хвилі (320-400 нм), яких немає в лазерному промені. Таким чином спровокувати виникнення новоутворень на шкірі швидше можна при відвідуванні солярію, ніж при лазерних процедурах.

Висновок: Лазерна епіляція не провокує появу злоякісних новоутворень

Міф 9. Після процедури волосся виростає ще більш жорстке, їх кількість збільшується

Навпаки, пророслі волоски стають більш м'якими, їх кількість значно скорочується і вже до третього сеансу спостерігається стійкий довготривалий ефект. Іноді, після двох процедур дійсно спостерігається посилення зростання, так звана «синхронізація». Це вважається проявом стимулюючої дії лазера і свідчить як раз про ефективність епіляції. Після такого «масового» проростання віддаляється набагато більше волосся, ніж зазвичай.

Міф 10. Фотоепіляція більш ефективна, ніж лазерна

Фотоепілятор і лазер – це різновиди апаратів, які застосовують для фото-індукованої епіляції. Ці апарати мають однаковий принцип дії - «селективний фототермолиз». І в тому, і в іншому випадку мішенню для пучка світла є меланін в цибулині волоса.

Насправді, фотоепілятор – історично більш ранній тип апарата, ніж, наприклад, діодний лазер. На сьогоднішній день саме діодний лазер вважається найбільш прогресивною, безпечною і ефективною моделлю і вважається, що ефект епіляції після такого лазера найбільш тривалий.

Міф 11. Лазерна епіляція може проводитися навіть вдома

Професійне обладнання для лазерної епіляції досить серйозне та вартісне, що вимагає знань і досвіду фахівця. Лазер може принести як користь, так і шкоду (опіки) у некваліфікованих і невмілих руках. Не женіться за дешевизною і знижками, краще обрати перевірену клініку або центр, адже на кону ваше здоров'я і краса.

Міф 12. Лазерна епіляція - не для чоловіків

Навпаки, чим товще і темніше волосся, тим краще результати лазерної епіляції. До того ж, лазерна епіляція швидко і легко справляється з такими великими областями тіла, як спина, живіт і груди. На сьогодні чоловіки все частіше приходять у центри лазерної косметології для виправлення естетичних дефектів пов’язаних з ростом волосся в небажаних місцях.

Сподіваємося, ця інформація буде корисні і допоможе изначитися, чи варто погоджуватися на даний метод видалення волосся.1