Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Статті. Розділ 1 » Контурна пластика - процедура корекції вікових вад обличчя

Контурна пластика - процедура корекції вікових вад обличчя

Щодня наша шкіра піддається інтенсивному впливу забруднювачів навколишнього середовища, ультрафіолетових променів та інших факторів, що викликають старіння. З часом достатня для свіжого і молодого вигляду кількість еластину, колагену і гіалуронової кислоти в шкірі зменшується, шкіра втрачає структуру і обсяг, з'являються небажані зморшки.
Контурна пластика - процедура корекції вікових вад обличчя

Гіалуронова кислота – речовина, що використовується в препаратах для проведення контурної пластики, є полімером, одним з найважливіших складових елементів сполучної, епітеліальної і нервовій тканині, синовіальній (внутрішньосуглобовий) рідини, склоподібного тіла. Гіалуронова кислота зв'язує воду в міжклітинних просторах і транспортує вологу в тканини. Вона входить до складу дерми (середній шар шкіри), беручи участь у регенерації тканин шкіри. Простіше кажучи, гіалуронова кислота – це речовина, яка присутня в нашому організмі природним чином і утримує в ньому воду.

В юному віці людські клітини виробляють більшу кількість гіалуронової кислоти. Вікові зміни шкіри, зовнішні фактори сприяють тому, що кількість її вироблення поступово знижується, що супроводжується втратою еластичності, сухістю шкіри, появою зморшок.

У цьому випадку, ідеальною альтернативою пластичної хірургії є контурна пластика - ін'єкції препаратів на основі гіалуронової кислоти. Переваги ін'єкційного способу контурної пластики поповнення обсягу та вологи шкіри є його безпека, гіпоалергенність, швидкість ефекту та доступність (у співвідношенні з пластичною хірургією).

Але "чарівна" дія гіалуронової кислоти аж ніяк не закінчується на тому, що вона забезпечує вашу шкіру необхідною вологою і надає їй обсяг. Багато хто є шанувальником пухких, чуттєвих жіночих губ. Сьогодні ця розкіш доступна кожному, хто хоче виправити контур своїх губ або просто додати їм такого бажаного обсягу. В результаті однієї процедури контурної пластики препаратом на основі гіалуронової кислоти досягається єфект пухких губ.

Крім того, за допомогою контурної пластики гіалуронової кислотою можна легко надати контурам обличчя спокусливих форм, сформувати підборіддя і додати об'єм вилиць.

На сьогоднішній день препарати на основі гіалуронової кислоти, що застосовуються в контурній пластиці, випускаються у вигляді гелів-філерів (від англ. to fill – «заповнювати») для ін'єкційного введення. Для проведення контурної пластики використовуються високоякісні філлери останнього покоління: Stylage (Vivacy, Франція), Overage (Mesotech, Італія), Teosyal (Teoxane, Швейцарія), Juvederm (Allergan, США), Surgiderm (Corneal Group, Франція). Всі наповнювачі є біологічними, розсмоктуючими, спеціально синтезованими продуктами нетваринного походження з заздалегідь означеним молекулярним складом. Вони дозволяють природно скорегувати проблемні зони, так як розподіляються в шкірі рівномірно і відмінно підтримують форму. Кожен препарат має різну щільність і своє призначення в контурній пластиці, що відображається і в цінах на процедури.

Ось чому тепер не потрібно звертатися за допомогою до пластичного хірурга для того, щоб виглядати свіжо, молодо і привабливо - це завдання сьогодні успішно виконує контурна пластика. Ін'єкційна методика омолодження контурної пластики має ряд переваг перед операційним втручанням в організм: безболісність (крім процедури збільшення губ), відсутність необхідності загального наркозу, природна сумісність препарату з тканинами, швидкий результат.

Ефект від контурної пластики

Ін'єкції виконуються за допомогою тонких м'яких голок (канюлі), які сприяють м'якому і безболісного введення препарату. Процедура займає небагато часу, в середньому 40-60 хвилин, залежно від зони її проведення. Ефект від одноразової ін'єкції гіалуронової кислоти проявляється миттєво і триває від 6 до 12 місяців, іноді до 18 місяців. В результаті введення препарату на глибину 2-3 мм, поверхня шкіри вирівнюється, підвищується її пружність, зникають зморшки.

Контурна пластика зморшок в області верхньої губи

Пероральні (кісетні) зморшки — це дрібні зморшки між носом і верхньою губою. Вони утворюються в зв'язку з тим, що ця зона обличчя піддається великому навантаженню мімікою губ. Витягування губ трубочкою, куріння, стискання губ при прояві нетерплячості, зменшення обсягу губ з віком відображаються на естетиці цієї області. У зрілому віці такі зморшки стають помітними навіть у спокійному стані м'язи. Невелика кількість імплантату, використовуваного контурною пластикою, введеного ін'єкційним шляхом під шкіру дозволить на тривалий час позбутися існуючих і запобігти появі нових кісетних зморшок.

Контурна пластика носогубних складок

Причиною виникнення назолабіальних зморшок (носогубних складок), що спускаються від крил носа до кутів рота, є та ж активна міміка. В результаті з віком шкіра стає тонша і сухіша. Тканини, в яких зменшується кількість гіалуронової кислоти, еластину і колагену, опускаються. На щоках з'являються заломи і зморшки, обличчя стає похмурим. Така проблема дуже старить і порушує гармонію лиця. Надати молодості зовнішньому вигляду допоможе метод контурної пластики - ін'єкції філлеров на основі гіалуронової кислоти, яка наповнить шкіру потрібним об’ємом і вологою. Це створить необхідний ліфтинговий ефект для усунення носогубних складок.

Контурна пластика опущених куточків губ

Нещасливим власникам цієї проблеми напевно знайома ситуація, коли в їх адресу звучить питання: «Чому ти така(ий) сумна(ий)?» А часто справа зовсім не в поганому настрої. Зморшки, які виникають у зовнішніх куточках рота, що спускаються до бічної поверхні підборіддя («зморшки печалі», «зморшки-маріонетки») створюють на обличчі враження зневіри і смутку. За допомогою контурної пластики шляхом заповнення цих ділянок филлером можна підняти куточки губ, при цьому скорегувати лінію посмішки й надати обличчю вираз радості.

Контурна пластика скул

Причинами для проведення контурної пластики скул можуть слугувати вікові зміни (опущення шкіри, зміна овалу обличчя), так і бажання молодиць мати обличчя з ефектом запалих щік. Тепер для досягнення ефекту високих, виразних скул немає необхідності кожен день накладати кілька шарів пудри, тональної основи, рум'ян і тіней. За допомогою контурної пластики щільними філерами на основі гіалуронової кислоти можна помітно підтягти шкіру в області щік, поліпшити контур обличчя, зробити більш виразні вилиці. Препарати, які використовують косметологи для контурної пластики скул, спеціально розроблені для цієї процедури і є абсолютно безпечними. Термін дії препаратів часто досягає 2х років.

Контурна пластика підборіддя

Підборіддя є не менш значущою зоною нашого обличчя, ніж губи або ніс. Правильна форма підборіддя надає симетричність обрисами лиця. За допомогою контурної пластики щільними філерами, на основі гіалуронової кислоти можна створити чіткий контур нижньої частини обличчя, виділити запале підборіддя, прибрати складки, які створюють «друге підборіддя», усунути ефект "поплившого" обличчя.

Контурна пластика носа

Ін'єкційна контурна пластика носа є прекрасною альтернативою хірургічному втручанню (ринопластика), яке має ряд недоліків, в тому числі застосування загального наркозу, значна травматизація кістки і шкірного покриву, складний відновний період. Зміна форми носа філерами на основі гіалуронової кислоти дозволяє безболісно й ефективно виправити будь-яку проблему природного або механічного походження. Необхідно розуміти, що за допомогою ін'єкцій неможливо виправити крила носа, так як для проведення процедури використовується дуже щільний препарат, який прив'язується до кісткової тканини. Таким чином, за допомогою контурної пластики носа можна позбавиться від горбинки на спинці носа, прибрати асиметрію, заповнити западання, скорегувати кінчик, зробити ніс більш витонченим. З урахуванням того, що препарат, яким проводиться процедура, спочатку входить лідокаїн, процедура є абсолютно безболісною. Реабілітаційний період відсутній, оскільки процедура не викликає ніяких ускладнень.

Контурна пластика мочки вуха

Показаннями для проведення контурної пластики мочки вуха можуть бути різноманітні причини: вроджена недостатність обсягу тканин мочки, вікові зміни структури шкіри, механічні пошкодження мочки, тривале носіння великих важких сережок. На сьогоднішній день процедура заповнення відсутнього обсягу мочки вуха є дуже простою. Для цього лікар індивідуально підбирає філлер на основі гіалуронової кислоти в залежності від очікуваного результату і проводить заповнення мочки гелем. Завдяки тому, що препарати містять лідокаїн, процедура є практично невідчутною. Всього за кілька хвилин мочка набуває правильну анатомічну форму, а ефект від контурної пластики триває від 12 до 18 місяців.

Показання до застосування контурної пластики

За допомогою контурної пластики обличчя препаратами на основі гіалуронової кислоти Ви можете:

 • прибрати зморшки на обличчі і шиї;
 • виправити контур обличчя;
 • виділити вилиці;
 • сформувати підборіддя;
 • змінити форму носа;
 • змінити форму, збільшити губи.

Протипоказання до застосування контурної пластики. Не рекомендується проводити контурну пластику обличчя в наступних випадках:

 • вагітність і період лактації;
 • онкологічні захворювання;
 • епілепсія;
 • гемофілія (порушення згортання крові);
 • запальні процеси в зоні запланованої ін'єкції (акне, герпес);
 • 2 тижні після лазерного шліфування, глибоких хімічних пілінгів і дермабразії;
 • підвищена чутливість до гіалуронової кислоти;
 • схильність до утворення рубців.

Побічні ефекти від процедур контурної пластики. Відновний період після контурної пластики недовгий, через 1-2 дні від слідів ін'єкцій не залишиться сліду. У поодиноких випадках виникають:

 • почервоніння шкіри в місцях застосування контурної пластики;
 • легкий набряк;
 • невеликі підшкірні гематоми (синці) при збільшенні губ методами контурної пластики;
 • свербіж.

Рекомендації після проведення контурної пластики

Дотримання наведених рекомендацій дозволить уникнути негативних реакцій після проведення контурної пластики:

 • щоб уникнути попадання інфекції після проведення процедури не слід торкатися до місця ін'єкції та не масажувати його;
 • кілька днів після процедури не приймати гарячу ванну, не ходити в лазню, сауну;
 • в день процедури і на наступний не використовувати декоративну косметику в місці уколів;
 • уникати попадання на місце ін'єкції прямих сонячних променів.

СЛІД ЗАУВАЖИТИ, що необхідну кількість препарату для кожної процедури контурної пластики може розрахувати лише лікар при очній консультації залежно від індивідуальних особливостей пацієнта. Консультація у косметологічних клініках зазвичай безкоштовна.

 

Усунення ускладнень після контурної пластики

Якщо Ви стали жертвою гиперкоррекции методом контурної пластики філерами на основі гіалуронової кислоти або розчаровані результатом процедури, не варто турбуватися та впадати у відчай. Усунення ускладнень після контурної пластики є нескладною процедурою. В місце знаходження препарату (філера) ін'єкційно вводиться препарат Гіалуронідаза, який є ферментом, який розщеплює молекули гіалуронової кислоти в шкірі. Ін'єкції Гіалуронідази дають миттєві результати при усуненні надмірного обсягу введеного препарату або у разі його ін'єкції на неадекватну глибину. Препарат має певні протипоказання: гострі запальні та інфекційні захворювання, злоякісні новоутворення, підвищена чутливість до гіалуронідази, одночасний прийом естрогенів.

За матеріалами: https://botoxbar.net/contourplasty.html1