УЗД при вагітності: що потрібно знати?

УЗД при вагітності в https://urosvit.com/ultrazvukove-doslidzhennya/uzd-vagitnosti-lviv/ дасть змогу своєчасно виявляти патології розвитку плоду під час усього періоду вагітності, стежити за внутрішньоутробним станом майбутньої дитині та матки вагітної пацієнтки. Звертаючись до кваліфікованих спеціалістів, які мають у розпорядженні найсучасніше обладнання для проведення ультразвукового обстеження, ви зможете мінімізувати будь-які риски для свого здоров’я та здоров’я майбутнього малюка.
Основні завдання УЗД
Даний метод є найбільш точним, завдяки чому вже в першому триместрі вагітності можна визначити орієнтовану дату пологів та виявити ризики хромосомних аномалій. Окрім цього, за допомогою УЗД, яке потрібно проходити кілька разів протягом всіх 9 місяців, лікар веде динамічне спостереження за розвитком плоду, станом та об’ємом вод навколо плоду, оцінює стан пуповини та плаценти, матки, та її придаточних органів. Скринінгове УЗД під час вагітності надає можливість з високою точністю прогнозувати стать дитини, виявити патологічні процеси та вади розвитку у плода.
В які терміни потрібно проходити УЗД?
Здоровій жінці, яка невдовзі стане матір’ю, потрібно проходити три ключових ультразвукових дослідження у наступні терміни:
- перше обстеження: 11 тижнів-13 тижнів;
- друге обстеження: 19-21 тижнів;
- третє й заключне УЗД: 32-34 тижні (визначається індивідуально у залежності від стану вагітної жінки та плоду).
Основна мета першого УЗД – це виявлення хромосомної патології. Також під час дослідження за допомогою ультразвуку вимірюється товщина носової кісточки плоду та комірцевої зони. Окрім цього, лікар досліджує матку пацієнтки, щоб своєчасно виявити можливі патологічні процеси.
Друге обстеження дає змогу перевірити органи майбутнього малюка, щоб своєчасно виявити будь-які вади їх розвитку. Також вивчається плацента, визначається об’єм вод навколо плоду, вимірюються розміри шийки матки та доплерометріі у її кровоносних судинах.
На третій діагностиці знову визначається об’єм навколоплідних вод, здійснюється точна оцінка стану плаценти, підраховується орієнтовна вага плоду та його пропорції відносно до терміну вагітності.
У період вагітності може знадобитися позапланове УЗД, яке проводиться без прив’язки до терміну. Показаннями до нього є скарги на больові відчуття у животі, наявність кров'янистих виділень. Також потрібно проводити УЗД, якщо спостерігаються зміни у рухової активності плоду, з’являється підозра на підтікання навколоплідних вод. Нерідко лікарі призначують проведення позапланового УЗД, щоб оцінити стан шийки матки жінки або уточнити положення плоду.