Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Статті. Розділ 9 » Як самостійно покласти плитку на стіну

Як самостійно покласти плитку на стіну

укладка плитки

Плитка – популярний матеріал, за допомогою якого мешканці Переяславу найчастіше оздоблюють стіни в ванній кімнаті, на кухні й санвузлі. Таку перевагу плитці віддають за те, що вона не тільки вражає високим рівнем естетики, але й характеризується дивовижними експлуатаційними якостями. Вона легко миється, не боїться впливу підвищеної вологості, температурних перепадів.

Приміщення, в якому покладена плитка на стіну, завжди мають охайний вид, надають можливість створювати сучасні інтер’єри. Єдине, що бентежить власників житла – це висока вартість послуг спеціалістів, які здійснюють монтаж плитки. Але вихід з такої ситуації легко знайти. Достатньо ознайомитись з правилами виконання таких ремонтних робіт і здійснити монтаж власноруч.

Підготовка стін

Облицювальні роботи передбачають спочатку підготовку стін. Безглуздо класти плитку на криві поверхні. За допомогою такого оздоблювального матеріалу не вдасться приховати всі «неподобства». Скоріше, результат поспішних та необачних дій занадто засмутить власників оселі.

Тому ремонтні роботи розпочинають з підготовки стін.

  1. Спочатку ретельно видаляють матеріали, якими раніше були оздоблені стіни. Дуже важливо навіть позбутися пофарбованого шару, бо клей не зможе забезпечити міцне скріплення плитки з поверхнею стін. Саме з цієї причини видаляють залишки шпалер, сліди застарілого застиглого клею.
  2. Далі здійснюють антисептичне ґрунтування, яке надійно видаляє грибкові колонії, плями цвілі.
  3. Усі щілини на стінах затирають, забезпечуючи отримання гладенької та рівної поверхні.
  4. Роботи з підготовки стін завершуються процедурою їхнього ґрунтування.

Правила монтажу плитки

Важливо розробити графічну схему монтажу плитки. За умови її відсутності можна припуститися помилок, з причини яких декоративні візерунки не будуть співпадати. Отже не вдасться отримати цілісної композиції. Також графічна схема дозволяє розрахувати кількість плитки, яку необхідно придбати, та уточнити, які частини необхідно підрізати.

Цілу плитку викладають на центральних стінах. Обрізані частини викладають в нижній частині стіни та в кутах. При монтажі між сусідніми плитками залишають проміжки розміром від 1,5 до 2мм.

Клей, за допомогою якого буде закріплюватися плитка, не повинен бути густим. Зафіксувати таким клеєм плитку буде неможливо. На наступний день вона може відстати від стіни, але залишки клею залишаться. Виправляти такі помилки буде надзвичайно важко, так само необхідно буде прикласти великих зусиль, щоб видалити клей та знов ретельно підготувати поверхні стін.

Клей наносять за допомогою шпателя, який утримують в руках під кутом 90 градусів відносно стіни. Це дозволить нанести його рівним шаром . Для надійності плитку також намазують клеєм.

Після монтажу кожного ряду плитки обов’язково перевіряють якість виконаної роботи за допомогою правила. Між ним та плиткою не можуть бути будь-які зазори. По завершенню монтажу шви шпарують.

Монтаж плитки – нелегка робота, але виконати її зможе той, хто має такий намір та буде неухильно дотримуватись всіх правил.1