Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » 5 найнебезпечніших тканин для шкіри

5 найнебезпечніших тканин для шкіри

Легка промисловість для свого виробництва використовує до 8000 хімічних речовин, які можуть проникнути в організм людини через шкіру.
тканини

Вони можуть викликати небезпечні явища: втома, астму, висип, головні болі, ослаблення зору, онкологічні захворювання. Обробку проходять всі види матеріалів, але синтетичні тканини, все-таки залишаються, найбільш небезпечними для нас.

Поліестер

Продукт-нафтопереробки, поліестер, поширена тканина. Невеликі витрати на виробництво, робить одяг недорогий і затребуваною у споживача. Незважаючи на всі позитивні якості, поліестер, на жаль, має негативні властивості, що впливають на здоров'я людини.

  • Незручності при носінні одягу, через перешкоди дихання шкіри.
  • Моторошно електризується. Збирає на себе частинки сміття і пилу.
  • Чутлива шкіра реагує до виникнення подразнення.

Причиною цього можуть стати незадіяні мономери, які при виробництві залишаються вільними, виділяючись з водою або з повітрям, здатні завдати шкоди здоров'ю.

Акрил

При великому відсотком вмісті акрилу в складі матеріалу, можуть проявитися його негативні сторони. Головна проблема тканини з акрилу – поганий повітрообмін, при цьому порушується терморегуляцію шкіри. Тому в одязі з акрилових волокон буде відчуватися дискомфорт, можлива поява роздратування, алергічних реакцій на шкірі.

Водовідштовхувальні властивості не підходять для одягу, а прийнятні для виготовлення наметів, парасольок, навісів і тентів. Такі тканини підійдуть для поясу для схуднення.

Віскоза

Віскоза вважається з синтетичних матеріалів найближчим за якістю до натуральних волокон. Вона повітропроникна і гігроскопічна, при її виготовленні використана відновлена целюлоза. На перший погляд може здатися, що вона нешкідлива, але речовини, які використовувалися для обробки целюлози – мідь і аміак, які викликають алергічну реакцію на тілі.

Щоб продовжити термін служби віскозних виробів, виробники тканин і пряжі вводять додаткові компоненти: Фільтри ультрафіолетового випромінювання і хімічні антиоксиданти.

Бамбук

Вироби з бамбука, займають вагому частину нашого гардеробу. Волокно, як дешева сировина, завуальовано під екологічно чистий матеріал. Наскільки тканина в результаті добре очищена після обробки її хімікатами, залежить від порядності виробника.

Особливі реагенти, використовувані виробниками для прискорення обробки волокна і надання йому споживчих якостей, залишаються в невеликих кількостях в його складі. Гідроксид натрію, сірчана кислота, вуглецеві сполуки були виявлені в бамбуковому волокні членами організації Грінпіс. Вплив букета хімічних речовин на організм, вкрай негативний. Вироби з бамбука не кращий варіант використання у вологих умовах, призводить до появи грибкових захворювань.

Поліамід

Що ж таке поліамід в одязі, і яка його роль для здоров'я людини? Полотно поліамід володіє незаперечними перевагами. Він включає в себе цілу групу матеріалів з 7 видів тканин, які завдяки своїй міцності і еластичності, широко використовуються в легкій промисловості.

Поряд з перевагами, існує ряд недоліків полотна. Як і інші матеріали синтетичного виробництва, він не ідеальний:

  • Викликає свербіж, почервоніння аж до виникнення дерматиту.
  • Погана терморегуляція: взимку одяг не тримає тепло, що призводить організм до переохолодження.

Чутливість шкіри у всіх різна, але при виборі одягу, безсумнівно, необхідно звернути увагу на її склад. І головне знайти свою "зону комфорту" в одязі.1