Переяслав-Хмельницький колаж
місто Переяслав та Переяслав-Хмельницький район
Головна » Статті. Розділ 15 » IELTS або TOEFL - що краще? Плюси і мінуси кожного

IELTS або TOEFL - що краще? Плюси і мінуси кожного

IELTS або TOEFL - що краще? Плюси і мінуси кожного

В даний час тести на визначення рівня англійської проводяться за двома іспитами - IELTS або TOEFL. Не багато учнів розуміють, який краще вибрати для здачі предмета.

IELTS і TOEFL є різними виду тесту для складання іспиту англійською мовою. Вони допомагають дізнатися рівень мови для різних цілей. Комусь потрібно здати Англійську для вступу до університету, комусь хочеться емігрувати, а хтось хоче полетіти на роботу в іншу країну.

Обидва тести є складними і проводяться в 4 етапи: Speaking (говоріння), Writing (лист), Listening (слухове сприйняття), Reading (лист).

Всі ці секції спрямовані на достовірний результат і оцінювання повного сприйняття мови. Незважаючи на схожість структури, IELTS і TOEFL значно відрізняються один від одного.

Для чого потрібен IELTS або TOEFL

Першим критерієм для вибору IELTS або TOEFL є мета складання іспити.

IELTS володіє двома версіями – це:

 • загальна версія IELTS general version, вона підходить для імміграції, переїзду для заробітку і для інших цілей, пов'язаних з переїздом;
 • академічна, яка підходить для вступу до Університету або для продовження навчання в зарубіжній школі.

TOEFL призначений виключно для академічних цілей, найчастіше для вступу до університету, рідше для працевлаштування.

Потрібно сказати, що IELTS general version набагато легше інших варіантів для іспиту. Тому враховуйте цю інформацію при виборі тесту.

Другий не менш важливий критерій для вибору IELTS або TOEFL випадає на британську або американську англійську мову. У школах і університетах найчастіше вивчають літературну британську мову. На курсах учень може самостійно вибирати, який варіант мови йому необхідний.

Якщо ви переїжджаєте в країну з американською англійською мовою, то для іспиту підійде TOEFL. І навпаки, для британської англійської краще підійде IELTS.

Наприклад, в Канаді Міністерство імміграції не приймає результати TOEFL. Якщо ви вирішили відправитися до Великобританії, Канади, Австралії та Нової Зеландії, то вам обов'язково доведеться здавати IELTS.

Для того, щоб в прискореному темпі вивчити лексику і ідіоматичні вирази того чи іншого варіанту мови, дивіться фільми, слухайте уважно композиції і читайте книгу. Найчастіше саме Розмовна мова може сильно різнитися. Тому вам потрібно вивчати тільки сучасну мову і сленг молоді.

Таким чином, ви зможете вибрати для здачі англійської IELTS або TOEFL.

Кожен іспит обмежений за часом. Вибираючи IELTS або TOEFL, ви повинні враховувати формат складання іспиту.

На тестуванні IELTS необхідно записувати результати письмово. При тому що сам іспит в цілому триває близько 3 години. Тому для деяких, особливо для тих, кому важко дається граматика, іспит буде витратним за часом і складним з технічного виконання.

Тестування TOEFL проводиться в більшості вузів в електронному режимі. Використовується режим iBT-internet-based test, який проходить в онлайн режимі. Саме цей варіант кращий на сьогоднішній день. Також існують ще два варіанти:

 • письмовий застарілий спосіб - PBT-paper-based test
 • здача іспиті на комп'ютері-CBT-computer-based test

Отже, ви зможете вибрати різний формат здачі тесту. Якщо вам необхідний формат виключно електронний, то вибирайте TOEFL, якщо він також підходить під інші критерії.

Тривалість іспиту

Тривалість іспиту-це ключова умова при виборі IELTS або TOEFL. Давайте розбиратися, скільки триває кожна секція. Почнемо з тесту IELTS.

IELTS триває всього 3 години і складається з 4 модулів:

 • Listening триває приблизно 40 хвилин
 • Reading проводиться 60 хвилин
 • Writing-здає повинен встигнути за 60 хвилин
 • На Speaking відводиться 11-14 хвилин

Причому перші три етапи йдуть безвідривно один від одного, а ось останній – Speaking може бути призначений на інший день протягом цього тижня. Все залежить від кількості персоналу і бажаючих скласти іспит. Адже здають іспит доведеться говорити з живою людиною.

TOEFL триває 4 години. В електронному варіанті здачі іспиту вам не доведеться спілкуватися з екзаменатором, тому що в етапі Speaking здає диктує свої відповіді на мікрофон. Результат диктування надсилається до центру оцінки.

У найпопулярнішому варіанті Internet Based також додані 4 секції, які розподіляються за часом так:

 • Reading проводиться від 60 до 80 хвилин
 • Listening - час проходження становить від 60 до 90 хвилин
 • Speaking може зайняти півгодини
 • Writing повинен зайняти близько 30-40 хвилин

Отже, якщо ви вибираєте тест для здачі англійської, IELTS або TOEFL, то зверніть увагу на формат здачі іспиту. Однак повинні вас попередити, що час ніяк не впливає на складність складання іспиту.

Типи завдань

Одним з основних критеріїв при виборі IELTS або TOEFL – це різні типи завдань. В інтернет версії TOEFL практично всі завдання – це тест з вибором 1 правильної відповіді і безлічі. У секції Speaking потрібно начитувати усні відповіді на мікрофон.

IELTS є різні види завдань. Потрібно підібрати правильно слово в пробіл в реченні. Також є завдання виявити відповідності між словами. У розділі говоріння необхідно пройти інтерв'ю з екзаменатором.

Таким чином, якщо вам більше подобається вибирати 1 правильну відповідь з декількох варіантів, то слід розглянути TOEFL. Якщо вам до вподоби завдання, які даються в школі і в університеті, то рекомендується вибрати IELTS.

IELTS

Відмінності IELTS або TOEFL

Нам залишилося підказати, як вибрати між IELTS і TOEFL, порівнявши їх на різних секціях. Є 4 блоки, які визначають сприйняття і розуміння мови в повній мірі. Це секція говоріння, написання, аудіювання та читання. Давайте розглянемо кожен з цих рівнів.

Секція Speaking

Говоріння в TOEFL потрібно відповісти на 6 різних питань, які представлені в короткому тексті або у вигляді бесіди. Потрібно відповідати в мікрофон, щоб Тривалість 1 відповіді склала 45-60 секунд. Дана секція триває 20 хвилин.

IELTS-тест розмовних навичок, який триває від 12 до 14 хвилин. Тут питання задає екзаменатор. Спочатку він задає ряд загальних односкладових питань, а потім зачитує картки, за якими повинна послідувати бесіда на ту ж тему. 

Секція Writing

При здачі тесту TOEFL даються 2 письмових завдання. У першому завданні потрібно написати есе, обсяг якого 5 параграфів і 300-350 слів. Друге завдання-це читання тексту і прослуховування лекції на ту ж тему. За свої особистим конспектам необхідно написати порівняльний аналіз тексту і лекції обсягом 150-225 слів.

На іспиті IELTS теж 2 письмових завдання. Перше завдання-це есе довжиною 200-250 слів, а друге – це аналіз інформації, яка представлена на графіку, схемі або діаграмі.

Секція Listening

Для здачі секції аудіювання на тесті TOEFL потрібно прослухати аудіоматеріали, які представляють собою уривки лекцій або розмов в університеті. Потрібно виконувати замітки по ходу прослуховування, а потім відповісти на питання, вибравши правильну відповідь з безлічі різних.

IELTS сильно відрізняється від TOEFL. Прослуховування поєднане з відповіддю на питання. Типи завдань можуть бути різні: від вставки відповідного слова до вибору відповідності. Питання з'являються по ходу прослуховування.

Секція Reading

У секції Reading два тести де в чому схожі. Кількість текстів в TOEFL дорівнює 3-5. На кожен текст дається 20 хвилин. Всі вони орієнтовані на наукову сферу. У питаннях дається кілька варіантів відповіді, з яких потрібно вибрати правильний.

В IELTS дається тільки 3 тексту, на прочитання кожного також дається 20 хвилин. Тематика також наукова, але типи питань знову різняться. Потрібно вставити відповідне слово в пробіл, підібрати заголовок тексту, розташувати абзаци в правильному порядку.

Отже, тепер ви знаєте, як проводяться два іспити на кожному етапі і як саме вони відрізняються. Простеживши за всіма етапами тестів, ви зможете вибрати тут www.check.cambridge.ua - IELTS або TOEFL.1